Ukeje gościem specjalnym na koncertach Sully’ego Erny

0

Już we wrześniu na dwóch koncertach w Polsce wystąpi Sully Erna – wokalista Godsmack. 23 września artysta zagra w wrocławskim A2, a dzień później pojawi się w łódzkiej Wytwórni. Występy Erny supportować będzie Damian Ukeje z zespołem, który zaprezentuje się w specjalnym akustycznym secie.

Ukeje to projekt, za którym stoi jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów młodego pokolenia, Damian Ukeje. Damian swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat, a jego kariera nabrała rozpędu w 2011 roku, kiedy w wielkim stylu został laureatem The Voice of Poland. Debiutancki album „Ukeje” ukazał się w 2013 roku, płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród mediów jak i fanów, a sam Damian nominowany został do Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”. We wrześniu zeszłego roku swoją premierę miał drugi krążek w dorobku Ukeje, „ụzọ”. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”, a cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia.

Erna znany jest głównie z hardrockowej formacji Godsmack, z którą nagrał 6 studyjnych płyt, z czego ostatnia „1000hp” ukazała się w 2014 roku. To właśnie z Godsmack wylansował takie przeboje jak „I stand alone”, „Awake” czy „Voodoo”. Sam artysta, który pochodzi z muzykalnej rodziny (ojciec był trębaczem, a dziadek znanym kompozytorem na Sycylii) oprócz tego, że śpiewa, komponuje i gra na gitarze, gra również na harmonijce, pianinie oraz na perkusji, od którego to instrumentu zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku 3 lat. Jako artysta solowy Erna zadebiutował w 2010 roku za sprawą płyty „Avalon”, nad którą pracował przez 7 lat, a w zeszłym roku ukazał się drugi solowy krążek Sully’ego, „Hometown Life”. „Godsmack to bardzo energetyczny, agresywny zespół rockowy. To te momenty, kiedy chcę krzyczeć i tupnąć nogą. Moje solowe rzeczy są dużo bardziej subtelne” – tak Erna mówi o swoich dwóch różnych obliczach muzyka i dalej kontynuuje – „to dorosła wersja mnie, tego jak postępuję i kim jestem. Chodzi tutaj o zaakceptowanie tych rzeczy, które w twoim życiu nie idą tak, jak powinny, bycie wdzięcznym za wszystkie wspomnienia, zarówno te dobre, jak i złe. Czasami doświadczenia te mogą być bardzo bolesne, ale to właśnie tak rodzą się piękne pieśni. Jestem szczęśliwy, że mam ten dar, który umożliwia mi przekazywanie tych rzeczy poprzez muzykę (…)”. Na koncertach Erny na pewno nie zabraknie ani potężnego rockowego kopa spod znaku Godsmack, ani bardziej klimatycznych i spokojnych momentów. 

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."