Turbowolf wystąpi na dwóch marcowych koncertach w Polsce

0

Agencja Knock Out Productions ogłosiła dziś, że w przyszłym roku Brytyjczycy z Turbowolf wystąpią w naszym kraju dwukrotnie. Pierwszy z koncertów odbędzie się 30 marca we wrocławskiej Pralni, a drugi dzień później, 31 marca w warszawskiej Hydrozagadce. Zespół będzie wtedy w trakcie promocji zbliżającego się, nowego albumu studyjnego, zatytułowanego „The Free Life”. Krążek ma ukazać się 8 marca 2018 roku nakładem So Records.

Przedsprzedaż biletów na koncerty wystartuje w najbliższy piątek 1 grudnia. Bilety kolekcjonerskie będzie można nabyć na stronie Knock Out Productions. Więcej informacji poniżej w naszym kalendarzu koncertowym. 

TURBOWOLF (Wielka Brytania) rock, hard rock, psychodelia, punk:

Bristol wielu kojarzy się wielu jako miejsce, w którym narodził się trip hop, zapoczątkowany przez artystów pokroju Tricky‚ego, Massive Attack i Portishead. Słynie również ze sceny drum’n’bassowej, między innymi dzięki Roniemu Size’owi. Metalowcy kojarzą Bristol, chociażby z kultowym Onslaught. Z kolei ci, którym bliższy jest klasyczny, rock, oldschoolowy rock, hard rock, znajdą w mieście kapitalną załogę Turbowolf.
W 2018 roku załoga dowodzona przez genialnego wokalistę Chrisa Georgiadisa obchodzić będzie 10-lecie powstania. Jubileusz przypieczętuje nową, pierwszą po trzyletniej przerwie płytą „The Free Life”, promowaną przez kapitalny utwór tytułowy, a także trasą koncertową, która nie mogła ominąć Polski. Nie mogła, bo kwartet (są w nim jeszcze basistka Lianna Lee Davies, gitarzysta Andy Gosh i perkusista Blake Davies) podczas poprzedniej wizyty w naszym kraju doświadczył porywającej, ognistej reakcji publiczności, której na pewno nie zapomniał.
Turbowolf trudno nie pokochać. Genialnie mieszają ostre gitarowe granie ze szkoły lat 60. i 70. z punkiem, rock and rollem, doprawiając to wszystko psychodelicznym odjazdem oraz punkową bezpośredniością. Piosenki grają na totalnym luzie, a widowiskiem fenomenalnie dyryguje urodzony frontman, jakim bez wątpienia jest Chris Georgiadis.

Turbowolf

Kiedy: 30 marca (piątek) 2018
Gdzie: Wrocław @ Pralnia, ul. Krakowska 100

Kiedy: 31 marca (sobota) 2018
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.