Septicflesh headlinerem 2. edycji Metal Mine Festival

0

26 sierpnia 2017 roku to kolejna data, którą fani metalu powinni wpisać do swojego kalendarza. W ten dzień w Wałbrzychu odbędzie się druga edycja imprezy Metal Mine Festival, organizowanego w wyjątkowym Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Skład festiwalu, na którym zagra Furia, Obscure Sphinx i In Twilight’s Embrace właśnie uzupełnił headliner imprezy – grecka grupa Septicflesh. Organizatorzy Metal Mine Festival informują:

Jest nam niezmiernie miło poinformować że Headlinerem drugiej edycji Metal Mine Festival będzie legenda greckiej sceny metalowej, zespół SEPTICFLESH! Po ubiegłorocznym świetnym koncercie na Brutal Asault pojawią się w Wałbrzychu!! Mamy nadzieje że zmiażdżą nas swoim monumentalnym brzmieniem!
Septicflesh, Furia, Obscure Sphinx, In Twilight’s Embrace wystąpią na 2 edycji Metal Mine Festival, o pozostałych 6 zespołach powiemy już wkrótce!
SEPTICFLESH to zespół założony w Atenach w 1990 roku. Ich muzyka to wypadkowa kilku podgatunków muzyki metalowej, często połączona z aranżacjami symfonicznymi nadającymi zespołowi charakterystyczny, niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Pierwszy pełny album „Mystic Places of Dawn” wydali w 1994 roku.
W roku 2003 zespół zawiesił działalność, w 2007 roku powrócił na scenę metalową. W 2008 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album Communion. Ostatni album Septicflesh zatytułowany „Titan” ukazał się w 2014 roku, w nagraniach uczestniczyła Praska Orkiestra Symfoniczna.

Seth Siro Anton – Bass & Vocals
Christos Antoniou – Guitars & Orchestral
Sotiris Anunnaki V. – Guitars & Clean Vocals
Kerim “Krimh” Lechner – Drums & Percussion
Temple of the Lost Race EP, (1991)
Forgotten Path Demo, (1991)
Temple Of The Lost Race Demo, (1992)
Mystic Places Of Dawn, (1994)
Esoptron, (1995)
Ophidian Wheel, (1997)
The Eldest Cosmonaut EP, (1998)
A Fallen Temple, (1999)
Forgotten Paths (The Early Days), (1999)
Revolution DNA, (1999)
Sumerian Daemons, (2003)
Communion, (2008)
The Great Mass (2011)
Titan (2014)

Po najświeższe informacje dotyczące tegorocznej edycji Metal Mine Festival zapraszamy na oficjalną stronę internetową wydarzenia.

metal-mine

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

"There is a serpent in every Eden..." Zakochany w "mainstreamowym" metalu, takim jak Lamb of God, Machine Head, Pantera czy Bathory. Do wielogodzinnych rozmów o ciężkiej muzyce potrzeba mi tylko piwa w ręku i dobrego towarzystwa. Pewnie i tak spotkamy się kiedyś na jakimś koncercie, więc do zobaczenia!