Percival Schuttenbach na festiwalu Enea Spring Break

0

Do grona artystów, którzy zaprezentują się na tegorocznej edycji festiwalu Enea Spring Break dołączyli reprezentanci Sony Music: Percival Schuttenbach, a także Guova i Limboski. Impreza odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.04.2017.

Percival Schuttenbach to czołowy przedstawiciel polskiej sceny folk-metalowej. Zespół określa siebie mianem pionierów gatunku New Wave of Polish Heavy Folk. Ich brzmienie to połączenie rocka z elementami folku, muzyki klasycznej oraz elektroniki. Ta muzyczna mieszanka, podczas występów live wzbogacona również o oryginalne instrumentarium, ciekawą scenografię i niezwykłe stroje, nadaje ich koncertom niepowtarzalnego wyrazu. Od 1999 roku Percival Schuttenbach wydał 7 albumów i zagrał setki koncertów nie tylko w Polsce, ale również na najważniejszych zagranicznych festiwalach. Ich ostatnie wydawnictwo zatytułowane „Strzyga” (KUP ALBUM) ukazało się 7 października nakładem Sony Music i jest niejako podsumowaniem 18-letniej działalności zespołu. Muzycy z zespołu Percival Schuttenbach mają na swoim koncie współpracę z twórcami jednej z kultowych gier komputerowych. Jako poboczny projekt – Percival – stworzyli ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmin” – ” The Witcher 3 – Wild Hunt”.

Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję płyty „Strzyga”.

Więcej szczegółów na temat ich występów znajdziecie na stronie organizatora: http://spring-break.pl/

Percival

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!