Obscure Sphinx i MOAFT wystąpią przed Gojira

0

Już 6 czerwca w gdańskim B90 wystąpi francuska Gojira. KnockOut Productions ogłosili dzisiaj również supporty. Przed Francuzami zaprezentują się dwie polskie grupy: Obscure Sphinx i MOAFT.

6 Czerwca, B90, Gdańsk

Bilety w cenie 99zł dostępne na www.knockoutprod.net/sklep

Piękna szalona Zofia „Wielebna” Fraś i jej kompani na gitarach, basie i perkusji tworzą dobrze już znany, niesamowity kolektyw pod nazwą Obscure Sphinx, któremu za kilkanaście miesięcy stuknie 10 lat. Muzycznie zaczęli od dwóch demówek, ale mocniej zapisali się w naszej świadomości debiutancką płytą „Anaesthetic Inhalation Ritual” z 2011 roku. I był to strzał potężny. Masywne riffy, mroczny klimat, chwilami wręcz opętańczy wokal Wielebnej, narobiły sporo zamieszania na scenie. Jeszcze lepiej było po obsypanej pochwałami drugiej płycie, „Void Mother” z 2013 roku. Album z niesamowitą okładką znalazł się w większości podsumowań za ten rok, a kapela promowała go na europejskiej trasie. Rok 2016 przyniósł trzeci materiał, „Epitaphs”, a także niestety zmianę składu. Z Obscure Sphinx pożegnał się bębniarz Mateusz „Werbel” Badacz. Parę miesięcy później Wielebna była gościem Łukasza Orbitowskiego w programie „Dezerterzy” w TVP Kultura, w którym opowiadała między innymi o muzyce i swojej codziennej pracy weterynarza. Napomknęła również o koncertach, na których tworzy niesamowite widowisko wraz z kolegami z zespołu.

Formacja z Morąga, której skład tworzą: Grzegorz Iwaniec (perkusja), Bartosz Ostrowski (gitara) i Adam Bejnarowicz (gitara basowa) określają to, co tworzą jako Moaft terminem „alternatywa regresywna”. Jeśli posłucha się ich muzyki, łatwo jest stwierdzić, że jest to termin bardzo pojemny, w którym jest miejsce na elementy metalowe, postmetalowe, na transowe atmosferyczne granie, na hipnotyczną alternatywę. Moaft to z pewnością trzech muzyków, którzy lubią mieć pootwieranych wiele drzwi i wchodzić tam, gdzie poniesie ich wyobraźnia. A trzeba mieć świadomość, że ponosi również nie w stronę rocka i metalu.
Ostatnim dokonaniem płytowym tria jest wysoko oceniony materiał „Ursa Major” z 2014 roku. Na koniec fragment ich bio, abyście mieli większą jasność, że obcujecie z nietuzinkowymi twórcami: „Sens istnienia Moaft, to stawianie sobie różnych, z pozoru prostych celów, których osiąganie prowadzi do zaspokajania bestii o niedźwiedzich cechach”.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."