Metal Hammer Festival: Zeal & Ardor wśród gości specjalnych

0

Najnowsza edycja Metal Hammer Festivalu odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku, headlinerem festiwalu jest jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych artystów sceny muzycznej – MARILYN MANSON!

Marilyn Manson to nie jedyny artysta zagraniczny, który tego dnia wystąpi w Spodku, kolejnym wykonawcą, który zagra na MHF jest artysta, który jest autorem jednego z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku, muzyk, którego twórczość nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych – ZEAL & ARDOR!

Metal Hammer Festival
21 lipca 2017
Katowice, Spodek
Bilety: 170 – 395zł

Zeal & Ardor to projekt, za którym stoi jeden człowiek, amerykańsko-szwajcarski muzyk, Manuel Gagneux i został już on uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych nowych głosów muzycznego undergroundu. Artysta ten w intrygujący i nowatorski sposób miksuje ze sobą tak odmienne gatunki jak black metal, blues, soul i gospel rodem z amerykańskich pól bawełny wraz z niewolniczymi spirituals. A już w najbliższy piątek, 24 lutego oficjalnie ukaże się debiutancka płyta tego artysty, „Devil Is Fine”, którą promuje utwór tytułowy. Albumem tym już zachwyciły się media na całym świecie:

Żadna płyta wydana w tym roku nie jest tak dziwna, tajemnicza i wspaniała – tak Rolling Stone jeszcze w zeszłym roku pisał o tym krążku.

Noisey uważa, że jest to jeden z najbardziej intrygujących albumów tego roku. Natomiast sam Manuel, który twierdzi, że jego celem jest przełamywanie barier, tak opowiada o roli muzyki i swoim albumie:

Dla mnie w muzyce chodzi o wolność, a w Spirituals jest prawdziwe poczucie wyzwolenia, uszlachetniające i inspirujące. Bycie obrażonym jest OK, Zeal & Ardor nie jest dla każdego. Ale jedną z funkcji sztuki jest prowokowanie i bycie otwartym na nowe wyzwania i sądzę, że ‚Devil Is Fine’ robi to doskonale.

Natomiast o występie Zeal & Ardor na Metal Hammer Festivalu artysta mówi:

Nie możemy uwierzyć, że gramy na tym festiwalu! Metal Hammer Festival będzie imprezą, którą na długo zapamiętacie!

Oprócz Marilyna Mansona oraz Zeal & Ardor na scenie pojawi się również jeszcze jedna gwiazda zagraniczna i polskie zespoły, o
których wkrótce poinformujemy.

metal hammer

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.