Lonker See oraz Palmer Eldritch wystąpią w Krakowie

0

Organizacja Southern Discomfort przygotowała coś specjalnego dla fanów eksperymentalnego rocka. Już 27 kwietnia w Krakowie zaprezentują się Lonker See i Palmer Eldritch.

27 Kwietnia, Warsztat, Kraków

Bilety w cenie 30zł dostępne w dniu koncertu

Lonker See to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka zespołu jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

Palmer Eldritch to duet producencki złożony z Rafała „Rapha” Samborskiego oraz Piotra „Digana” Markowicza. W swoich pierwotnych założeniach łączyli muzykę trip-rockową z post-rockiem, doprawiając to nutką brzmień hip-hopowych. Z czasem lista ich inspiracji zaczęła się poszerzać o kolejne gatunki takie jak ambient, shoegaze, dream-pop, industrial czy glitch oraz breakcore. Ich epka „Hum” została uznana przez serwis T-Mobile Music jedną z najlepszych pozycji ambientowych 2013 roku. 

Ponadto w bogatej dyskografii muzyków można znaleźć dwa albumy nagrane ze współpracy z wokalistką Justyną Sylwią, epkę oraz longplay z Estragonem – warszawskim poetą i aktywistą, a także ambientowy krążek „Inner City”, na którym za wokale odpowiada Ewelina Czarnecka.

Ostatni album grupy „Natural Disaster” ze stycznia 2017, dostępny za darmo w internecie, stanowi połączenie dotychczasowych inspiracji z mocnym naciskiem na progresywność kompozycji, czerpiących z krautrocka i plemiennego grania. Klarowna produkcja sprawia, że udało się osiągnąć zamierzony cel – mimo pozornie panującego spokoju, album wzbudza nieustanne poczucie niepokoju u słuchacza.

Innym aspektem twórczości duetu jest tworzenie muzyki do filmów krótkometrażowych. Ich ostatnim dziełem jest nagranie ścieżki dźwiękowej do animacji „Olbrzym” w reżyserii Marcina Podolca – rysownika, będącego twórcą takich komiksów jak „Fugazi Music Club” i traktującej o Pablopavo powieści graficznej „Dym”, stworzonej we współpracy z Marcinem „Flintem” Węcławkiem”

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."