Letnie trasy koncertowe amerykańskich zespołów po Europie zagrożone?

0

Może i tytuł brzmi trochę zbyt mocno, ale faktycznie możemy mieć do czynienia z problemami dotyczącymi letnich tras koncertowych amerykańskich kapel w Europie i to już w tym roku. Dlaczego? Stany Zjednoczone wciąż zaostrzają swoją politykę i uszczelniają systemy bezpieczeństwa do granic możliwości. Amerykański rząd wydaje też co jakiś czas ostrzeżenia dotyczące podróży w pewne rejony świata i – jeśli wierzyć managementowi zespołu Kansas – odradza amerykanom podróż do Europy!

Aby nie być gołosłownym, mamy już do czynienia z pierwszym przypadkiem odwołania całej trasy koncertowej po Europie z powodów „bezpieczeństwa”. Legendarny Kansas, świętujący 40-lecie istnienia, opublikował własnie następująca informację:

O ile odwołanie pojedynczej trasy (w tym koncertu w Poznaniu 14 lipca) nie jest jeszcze wielkim wydarzeniem, to co stanie się, jeśli więcej zespołów pójdzie tą samą drogą? Czy wyobrażacie sobie tegoroczne festiwale bez gwiazd z USA? Albo odwołane koncerty gwiazd z pierwszej ligi światowego rocka (np Guns n Roses w Trójmieście)?

Oczywiście prawdziwe powody odwołania całej trasy mogą być różne, aczkolwiek w tym przypadku ciężko uwierzyć, że zespół zrezygnowałby z tak dużego przedsięwzięcia i to zaledwie na 3 miesiące przed zaplanowanymi występami…

Udostępnij to

O autorze

Didymos

Fan Metalliki mniej więcej od czasów Loada, przegapiłem koncert w Warszawie w 1999, ale nie popełniłem już tego błędu w Chorzowie 2004 i 2008. Dodatkowo widziałem zespół w Berlinie (2008), Lipsku (2009), Oslo, Rydze, Tallinnie, Wilnie, Budapeszcie, Warszawie (2010) , Gelsenkirchen (2011), Pradze, Warszawie (2012), Pradze, Wiedniu i Warszawie (2014). Uff!