Kat & Roman Kostrzewski ponownie na scenie, muzycy zapowiadają drugą część trasy koncertowej!

0

Kat z Romanem Kostrzewskim to historia polskiego black, thrash i heavy metalu! Wpływ grupy na rodzimą scenę muzyczną jest nie do przecenienia i pomimo, że zespół istnieje od tylu lat, wciąż przekonuje do siebie coraz młodszych fanów, którzy chętnie wyśpiewują kultowe teksty. Tym razem okazję do „pośpiewania” będą mieli mieszkańcy aż 9 miast na terenie całej Polski oraz 4 brytyjskich. Grupa bowiem wyruszy w drugą część obszernej trasy koncertowej, która wystartowała w lutym bieżącego roku.

Pierwsza „sztuka” odbędzie się już 13 październik w radomskiej strefie G2 i otworzy cykl 13 występów! Po więcej informacji odsyłamy na oficjalny fanpage kapeli. 

 • 13.10 – Radom, Strefa G2
  14.10 – Gdynia, Ucho
  15.10 – Elbląg, Mjazzga
  27.10 – Rzeszów – Pod Palmą
  28.10 – Krosno – Rock Klub Iron
  29.10 – Zamość, Kazamata Wschodnia Bastionu I
  09.11 – Edinburgh – The Liquid Room
  10.11 – Manchester, Manchester Club Academz
  11.11 – Bristol, The Fleece
  12. 11 – Londyn, The Garage
  25.11 – Zabrze – Wiatrak
  30.11 – Kielce – Bohomass Lab
  01.12 – Poznań – U Bazyla

Grupa aktualnie pracuje nad nowym materiałem, nie przeszkadza to jednak muzykom ruszyć w trasę koncertową, gdzie wystąpią nie tylko Polsce, ale i Wielkiej Brytanii. Zespół dowodzony przez Romana Kostrzewskiego i Irka Lotha powróci na „Wyspy” po roku przerwy, bowiem po raz ostatni występowali tam w październiku 2016 roku (trasa składała się aż z 11 koncertów). Podczas tej części trasy grupa także zagra kilka zaległych koncertów, które zostały odwołane podczas pierwszej części (Zamość, Krosno oraz Rzeszów)!

Przypominamy o wywiadzie, jaki przeprowadziliśmy z kultowym wokalistą, Romanem Kostrzewskim, podczas ubiegłorocznej odnogi trasy! Muzyk wspomina m.in. o solidarności polskiej sceny metalowej, identyfikacji z własną twórczością oraz poddaje wątpliwości istnienie zjawisk nadprzyrodzonych. Zapraszamy do lektury!

Skład kapeli:
Roman Kostrzewski – wokal
Irek Loth – perkusja
Krzysztof Pistelok – gitara
Jacek Hiro -gitara
Michał Laksa – bas

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.