Kat i Roman Kostrzewski w trasie

0

Już 4 lutego w gdańskim klubie Parlament oraz 12 marca w poznańskim Blue Note legenda polskiej sceny metalowej zagra przekrojowy set ze swoimi największymi przebojami.

Kat i Roman Kostrzewski (KAT&RK) to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo, powstał w 1980 r. Zwycięstwo w konkursie publiczności – Jarocin 85’ dało zespołowi pierwszy singiel „Noce Szatana” , „Ostatni tabor” (Tonpress),i pierwszą płytę zespołu wydaną w Europie Zachodniej -”Metal & Hell” (Ambushrecords).

Na przestrzeni lat KAT dzieli deski z tuzami światowego metalu jak: Metallica, Motörhead, Iron Maiden, z powodzeniem występuje w kraju i za granicą, w październiku 2016 r. KAT&R K z sukcesem odbył 11 koncertową trasę po Anglii, Szkocji i Irlandii.

Teraz skoncentrowany jest nad materiałem na nową płytę ale będzie gościł w wielu miastach w Polsce prezentując również utwory z najnowszego krążka.

Zespół prowadzony przez Romka Kostrzewskiego i Irka Lotha występuje obecnie w składzie:

Roman Kostrzewski – wokal, Irek Loth – perkusja, Jakce Hiro – gitara, Krzysztof Pistelok – gitara, Michała Laksa – bas.

Kat i Roman Kostrzewski

4 lutego
Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk

12 marca
Blue Note, Poznań

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.