INTO THE ABYSS FEST II – znamy wszystkie zespoły!

0

Skład drugiej edycji organizowanego we Wrocławiu Into the Abyss Festu został już ogłoszony w całości. Do znanego wcześniej line-upu (m.in. Sadistic Intent, Grave Miasma czy Morthus) dołączyły hordy Belphegor i Possessed!

Festiwal odbędzie się w dniach 9-10 grudnia we wrocławskim klubie Pralnia. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się z dniem 06.09.2016!

BELPHEGOR

belphegor_2016

Black/Death Metal – Austria

Blisko ćwierć wieku na scenie, na koncie 10 długogrających albumów studyjnych i szereg pomniejszych wydawnictw, a w tekstach i muzyce niezmiennie piekło i perwersja – co jak co, ale konsekwencji austriackiej bestii, od samego początku prowadzonej przez Helmuta, odmówić nie można. I to niezależnie od wydawniczego statusu. Z tego powodu trudno byłoby uznać, że nagrywając ostatnie cztery krążki dla Nuclear Blast, spuścili z tonu. I jakkolwiek nie sposób nie dostrzec muzycznych zmian, jakie dokonały się pomiędzy debiutanckim „The Last Supper” z 1995 r. a najnowszym w dyskografii „Conjuring The Dead” sprzed dwóch lat, tak ich muzyka nadal jest w stanie kruszyć kościelne mury i oburzać, co zresztą całkiem niedawno spotkało się z gwałtowną reakcją w Rosji. No ale skoro do takich reakcji dochodzi, to jednoznacznie potwierdza radykalny charakter Belphegor. Co ważne, radykalizm ten idzie w parze z wysoką jakością samej muzyki – od lat stojącej na przecięciu surowości i wściekłości, a w ich obrębie także różnorodności, co sprawia, że każdy kolejny album stanowi gwarancję muzycznej satysfakcji słuchaczy. Satysfakcji w sadomasochistycznych objęciach, rzecz jasna. Jeżeli macie ochotę sprawdzić, jak na scenie prezentuje się zespół mający w dyskografii album o tak totalnym tytule jak „Necrodaemon Terrorsathan”, udział w II edycji Into The Abyss Fest wydaje się oczywistością.

POSSESSED

possessed_2016

Death/Thrash Metal – USA

Można by dyskutować o pionierskiej roli Possessed na polu death metalu i o tym, czy faktycznie im należy się miano deathmetalowych prekursorów, ale fakty mówią same za siebie. W roku 1984 zarejestrowali demo zatytułowane „Death Metal”. Rok później – długogrający debiut „Seven Churches”, który zamyka utwór „Death Metal”. I który – co istotniejsze – swoją brutalnością przewyższał wszystko, co do tamtego momentu w metalu powstało. Tak, jasne, że są na tej płycie obecne elementy dzikiego, chaotycznego thrashu, ale określenie jej mianem pierwszego albumu w historii death metalu z pewnością nie będzie nadużyciem. Tak czy tak, ich muzyczny rozwój nie stanął w miejscu. W rok po debiucie nagrali znacznie dojrzalszy „Beyond The Gates”, a idąc za ciosem, w roku 1987 doskonały materiał EP, „The Eyes Of Horror”, który zdawał się potwierdzać, że wszystko idzie we właściwym kierunku. Nic z tych rzeczy, niedługo później zespół rozpadł się, a próby reaktywacji na początku lat 90. w zmienionym składzie nie przyniosły większego skutku. Na domiar złego, pełniący funkcje wokalisty i basisty Jeff Beccera został postrzelony, co poskutkowało trwałym kalectwem i przywiązaniem do wózka inwalidzkiego. Mimo to, w 2007 roku Jeff podjął próbę scenicznej reaktywacji przy udziale muzyków Sadistic Intent. Próba ta okazała się pod każdym względem udana i entuzjastycznie odebrana przez fanów, którzy nie bez racji podkreślali, że trzeba mieć cholernie silny charakter, by przemóc się i wyjechać na scenę na wózku, zderzając w dodatku z deathmetalowym żywiołem. Po zmianach w składzie (większość muzyków Sadistic Intent powróciła do macierzystego zespołu, który, notabene, również wystąpi na Into The Abyss) Possessed pozostaje nadal aktywny, koncertując od czasu do czasu, ale kto wie, czy ten drugi polski występ w historii zespołu, nie będzie ostatnim. Nie przegapcie takiej okazji, to nie przelewki… to Death Metal, to POSSESSED!

Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665