Esben And The Witch na jedynym koncercie w Polsce

0

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na jedyny koncert Esben And The Witch w Polsce. Odbędzie się on 4 kwietnia 2016 roku w Klubie Hydrozagadka w Warszawie. Przed brytyjskim trio wystąpi Signal From Europa z Gdańska.

ESBEN AND THE WITCH (Nostromo Records/UK)

Nazwa grupy ESBEN AND THE WITCH została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Nieprzypadkowo. Muzyka zespołu mogłaby posłużyć za ścieżkę dźwiękową do mrocznej historii. To mieszkanka cinematic post rocka, dream popu i post punka, z charakterystycznym damskim wokalem. Przywodzi na myśl dokonania m.in. Portishead czy Bat For Lashes.

Zespół powstał w Brighton w 2008 roku, a dwa lata później podpisał umowę z cenioną wytwórnią Matador. W 2011 roku grupa zadebiutowała albumem „Violet Cries”, a dwa lata później ukazał się chwalony przez krytyków drugi krążek – „Wash the Sins Not Only the Face”.

Trzeci studyjny album „A New Nature” wydany został już we własnym labelu i wyszedł spod producenckiej ręki Steve’a Albiniego (znany ze współpracy z PJ Harvey i Neurosis). Jest on świetnym potwierdzeniem muzycznego dojrzewania od czasu wydania singla „Marching Song” z 2010 roku. Płyta Jest prosta i spontaniczna, ale jednocześnie pełna emocji i napięcia.

Brytyjskie trio gościło już w Polsce supportując Sólstafir, a także występując na Asymmetry Festival. Ich spektakularna muzyka ma w sobie obietnicę niezwykłego koncertu – tym razem będzie można się o tym przekonać na żywo 4 kwietnia w Warszawie.

SIGNAL FROM EUROPA (Gdańsk)

Post-rockowa kapela z trójmiasta która powstała latem 2013 roku. Od tamtej pory tworzy swój materiał, starając się czerpać z klasyki gatunku, jak i szukać weny w szeroko pojętej muzyce alternatywnej.

Obecnie muzyka Signal From Europa to poszukiwania swojego indywidualnego stylu i brzmienia, które konsekwentnie się rozwija. Nazwa została zainspirowana filmem „2001: Odyseja Kosmiczna”, który stworzył zarys całej koncepcji zespołu.

W przygotowaniu EP-ka z nowym materiałem, przedpremierowo nowe utwory usłyszycie w Hydrozagadce!

Esben And The Witch, Signal From Europa

04.04.2016 (poniedziałek)
Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22, Warszawa)
Bilety: 44 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na Bilety24.pl
Facebook

Esben And The Witch na jedynym koncercie w Polsce

Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665