Druga edycja Black Wave Fest ponownie w Jarocinie

0

14 października 2017 odbędzie sie druga edycja Festiwalu Ciężkich Brzmień, znanego także jako Black Wave Fest. Jak podkreślają organizatorzy, jest to impreza organizowana przez fanów – dla fanów ekstremalnego grania, Ma na celu popularyzację reprezentantów ekstremy z najwyższej półki w Jarocinie. Rok temu na Black Wave Feście zagrała między innymi Mord’A’Stigmata. Tegoroczne wydarzenie zasili genialna Moanaa oraz Kontagion. Kolejne ogłoszenia składu imprezy już wkrótce.

Black Wave Fest vol.2
Moanaa + Kontagion
14.10.2017
Jarocin, Spichlerz Polskiego Rocka
Bilety: info wkrótce

1. MOANAA
Kapela z Bielska Białej założona w 2008 r. Grająca fuzję metalowych gatunków stylistycznych od post-metalu przez psychodelic post-rock, atmospheric, sludge po doom. W swoim dorobku ma trzy wydawnictwa: mini album z 2010 roku – MOANAA Ep., DESCENT z 2014 roku oraz PASSAGE z 2016 roku. Ostatni potwierdzony skład zespołu :
Łukasz „cHooDy” Kursa – gitara
Marcel Łękawa – perkusja
Damian Olearczyk – gitara basowa
Maciej Kosarz – gitara
K-vass – wokal

2. KONTAGION
Zespół z Bydgoszczy powstał w 2007 roku z początku jako poboczny projekt muzyków UNBORN SUFFER oraz ENEMY DIVISION. Grają industrial/groove/post metal. Zespół ma na koncie Epkę „!” z 2008, debiutancką Płytę „[R-!-E]” wydaną w 2011, EPkę pt. „[R-!-E]\/[]|_+”, która ukazała się we wrześniu 2012 poprzez amerykańską wytwórnię Internetową TORN FLESH RECORDS, jak również występy przed takimi kapelami jak LOST SOUL, TRAUMA, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. 22 czerwca 2015 r. zespół wydał swój drugi album pt. „[R-!-E]LEN+LESS” nakładem polskiej wytwórni INFERNUM MEDIA i wypuścił videoklip do utworów „My Deepest Despise” oraz „Soul Embrace”. Obecne koncerty promują właśnie ten album.
Skład zespołu:
Damian „Sfenson” Bednarski – wokal, gitara
Mikołaj „Majk” Marcysiak – klawisze, wokal
Łukasz „Piehoo” Pieszczyński – bass, wokal
Damian „Szorstki” Wolter – gitara, chórki

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.