Darmowe warsztaty gitarowe pod okiem Leszka Cichońskiego

0

„Trening czyni mistrza” – ta stara maksyma sprawdza się w każdej dziedzinie. Nie inaczej jest jeśli chodzi o grę na gitarze. Gitarowy Desant Leszka Cichońskiego po raz kolejny pomoże przygotować się wszystkim uczestnikom Gitarowego Rekordu Guinessa.

Zanim na wrocławskim rynku usłyszymy tysiące gitarzystów wykonujących kultowe „Hey Joe”, odbędą się warsztaty gitarowe prowadzone w kilku miastach Polski. Uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem Leszka Cichońskiego – jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów.

Nie jest ważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach i podszkolić się pod okiem mistrza. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy oprócz utworów wykonywanych 1. maja w czasie Gitarowego Rekordu praktykować będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku. Jak podkreśla Leszek Cichoński, żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych.

Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.

W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2016 roku, kiedy to kawałek zagrało 7356 gitarzystów. Najbliższe warsztaty będą zatem świetną okazją, by przygotować się do wspólnego grania i  wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary, które uświetnią występy takich gwiazd jak The Cranberries, Lacuna Coil, czy Enter Shakiri.

Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Leszka Cichońskiego jest bezpłatne. Należy przynieść swoją gitarę.

“Rozkład jazdy” Gitarowego Desantu:
25 marca / Kamienna Góra
26 marca /Rybnik
31marca / Pabianice
1 kwietnia / Konin
6 kwietnia / Wrocław
9 kwietnia / Lubliniec
22 kwietnia / Jaworzno

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."