Christ Agony na trasie promującej album „Legacy”

0

Niezaprzeczalnym faktem jest, że polska scena metalowa przeżywa swój rozkwit i skupia się na niej uwaga coraz większej części świata. Jednym z jej fundamentów jest Christ Agony – zespół, który można rozpoznać od pierwszych dźwięków. Przez ponad ćwierć wieku Cezar konsekwentnie podąża jedyną w swoim rodzaju ścieżką black metalu, wplatając w twórczość zarówno diabelski jad, jak i mroczny romantyzm. Najnowszym jego dokonaniem jest płyta ‚Legacy’, okrzyknięta najlepszym materiałem Christ Agony od nastu lat! Faktycznie, surowe brzmienie, wściekłość i klimat premierowych utworów w niczym nie ustępują klasycznej ‚trylogii’.

Obok headlinera, na pierwszej części trasy wystąpi zabójcze trio Stillborn. Mordercy z Mielca na ‚Testimonio de Bautismo’ pokazali ‚jak się k*rwa gra death metal’, a nadchodzące koncerty będą pierwszymi na północy kraju od wielu, wielu lat.

Podczas drugiego etapu ‚Legacy Tour’ obok Christ Agony zobaczymy zespoły, które w 2016 roku bardzo dosadnie zaznaczyły swoją obecność w metalowym światku.

Thy Worshiper, na codzień stacjonujący w Dublinie, wracają do kraju by odegrać ‚Klechdy’ – płytę tajemniczą, nieokiełznaną, obsceniczną i fascynującą. Ten podwójny album wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom i tylko z pozoru łączy black metal z dzikim folklorem.

Zestaw uzupełnia Ragehammer – krakowski kwartet, który debiutem ‚The Hammer Doctrine’ porywa publikę od pierwszych sekund występu. Bezkompromisowi, hardzi, ortodoksyjni. Nieopanowany, czarny, speed-thrashowy żywioł. Mają jaja.

Szczegóły noworocznych tras:

Legacy Tour – part I: Christ Agony,  Stillborn

6.01. – Płock, Rock69
7.01. – Białystok, Hary
8.01. – Olsztyn, Nowy Andergrant
9.01. – Gdańsk, Wydział Remontowy
10.01. – Słupsk, Motor Pub
11.01. – Szczecin, K4
12.01. – Gorzów, C-60
13.01. – Zielona Góra, Wyspa
14.01. – Kalisz, Urwany Film

Legacy Tour – part II: Christ Agony, Thy Worshiper, Ragehammer

27.01. – Wrocław, Firlej
28.01. – Bydgoszcz, Estrada (Metalowy Początek Roku)
29.01. – Poznań, U Bazyla
30.01. – Łódź, New York
31.01. – Warszawa, VooDoo
01.02. – Lublin, Graffiti
02.02. – Rzeszów, Vinyl
03.02. – Katowice, Mega Club (Mistyczna Noc)
04.02. – Kraków, Zaścianek

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte. Jednak mimo częstego grzebania w różnych gatunkach muzycznych moje ulubione dźwięki oscylują wokół muzyki ekstremalnej. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.