Blindead odwiedzi w czerwcu 5 polskich miast

0

Organizacja Left Hand Sounds ogłosiła właśnie mini-trasę polskiego przedstawiciela metalu progresywnego. Blindead zaprezentuje się w 5 polskich miastach już w czerwcu promując najnowszy album zatytułowany „Ascension”.

7 Czerwca, Magnetofon, Łódź

8 Czerwca, Graffiti, Lublin

9 Czerwca, Iron Klub, Krosno

10 Czerwca, Zaścianek, Kraków

11 Czerwca, NRD, Toruń

Bilety w cenie 35zł dostępne na http://lefthandsounds.org/bilety/

Blindead to jeden z największych artystycznych sukcesów na polskim stylu metalu i rocka, a w ostatnich miesiącach – największe zaskoczenie. W kilkunastoletniej karierze zespołu nie ma miejsca na przewidywalność. Za to zawsze było i nadal jest na poruszającą muzykę. Grupa Mateusza Śmierzchalskiego stworzyła fundamenty współczesnego metalu alternatywnego w Polsce, a dzięki płytom takim jak „Autoscopia/Murder in Phazes” czy nominowanej do Fryderyka „Affliction XXIX II MXMVI” stał się jego wiodącym reprezentantem. Wymagające skupienia utwory, sceniczna charyzma i bogata warstwa wizualna koncertów do dziś są wizytówką Blindead. Po rozstaniu z wieloletnim frontmanem Patrykiem Zwolińskim, grupa przerwała milczenie wydanym pod koniec 2016 r. albumem „Ascension”. Subtelniejsze utwory wraz z nowym wokalistą Piotrem Piezą ukazują zespół w nowym świetle, z odmienioną energią.

ascension2017-plakat-net

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.