Angra na jedynym koncercie w Polsce

0

Music Landscapes Productions zaprasza na wyjątkowe wydarzenie jakim jest pierwszy w Polsce koncert zespołu Angra!

Muzycy wyruszają w międzynarodową trasę promującą nadchodzący album „Omni”, który otwiera nowy rozdział zespołu.  Koncert Angry poprzedzi gość specjalny Geoff Tate i jego Operation: Mindcrime. Legenda rocka obchodzić będzie 30-stą rocznicę wydania albumu „Operation: Mindcrime” i wykona utwory, które zainspirowały całe pokolenie fanów i muzyków z repertuaru Queensryche i jego solowej pracy (pojawią się także utwory z nowego albumu „A New Reality”, który ukaże się w grudniu 2017). Koncert odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w warszawskiej Progresji.

ANGRA (São Paulo, Brasil)  – Jeden z pierwszych zespołów na świecie grających metal symfoniczny obchodzi w tym roku 26-lecie swojego istnienia. Nadchodząca trasa promuje nowy album OMNI, który jak twierdzi sam zespół, będzie jednym z najbardziej zaskakujących albumów w historii zespołu.

Angra odniosła niebywały sukces i rozgłos na wielu kontynentach, na koncerty w Brazylii i Japonii gdzie zespół jest bardzo popularny przychodzą tysiące fanów. Teledysk do utworu „Silent Call” nakręcono w kraju Kwitnącej Wiśni, co można uznać za ukłon zespołu w stronę fanów z tego kraju.

GEOFF TATE & OPERATION: MINDCRIME – Karierę muzyczną rozpoczął w progresywnym zespole Myth, w którym śpiewał i grał na klawiszach. Do Queensrÿche (wówczas działającego pod nazwą The Mob) dołączył w 1981. Wraz zespołem osiągnął światowy sukces i ogromną popularność. W roku 2014, po odejściu z Queensrÿche założył Operation: Mindcrime, który zadebiutował w 2015 roku albumem pt. The Key. Nagrania znalazły nieco ponad 3 tys. nabywców w Stanach Zjednoczonych w przeciągu trzech tygodni od dnia premiery. Ponadto wydawnictwo uplasowało się na 36. miejscu listy Billboard Independent Albums. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu pt. ‚Burn’, który wyreżyserował Jamie Burton Chamberlin.

Geoff Tate ma bardzo mocny głos o skali 4 oktaw, dzięki któremu kwalifikuje się do czołówki najlepszych wokalistów heavymetalowych. W 2006 piosenkarz został sklasyfikowany na 14. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów wg „Hit Parader”, oraz na 2. w rankingu „The Metal Show’s na najlepszy głos rockowy lat 80-tych.

Ravenscry (Milano, Italy) zespół pochodzący z Włoch, reprezentujący scenę alternative/gothic metalu. Ich trzeci album „The Invisible” na Amazon.co.uk był czwartym najczęściej kupowanym albumem w kategorii Gothic Metal.

Halcyon Way (Atlanta, USA) – brzmienie Halcyon Way nie można ściśle dopasować do gatunków metalu, ale może być opisane  jako ciężkie, chwytliwe, techniczne, a przede wszystkim skoncentrowane na dojrzałym śpiewie. Zespół czerpie inspirację z wielu metalowych zespołów począwszy od  Megadeth i Dream Theater, skończywszy na Testament i Chimaira. 

Angra + Operation: Mindcrime + Ravenscry + Halcyon Way

11.04.2018 – Warszawa, Progresja

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.