10 faktów o Evanescence!

0

Koncert Evanescence w hali Torwar w Warszawie będzie długo oczekiwanym wydarzeniem. Artyści wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Z tej okazji prezentujemy 10 faktów o zespole, które powinien znać każdy uczestnik czerwcowego koncertu.

  1. W początkowej fazie swojej działalności zespół nosił nazwy „Striken” i „Childish Intentions”.
  2. Grupa została założona przez wokalistkę Amy Lee oraz gitarzystę Bena Moody’ego.
  3. Nazwa zespołu w języku angielskim oznacza efemeryczność – przelotność, zanikanie.
  4. Pierwszy singel okazał się przełomem w ich karierze – piosenka „Bring Me to Life” w duecie z Paulem McCoyem z 12 Stones trafiła na szczyty list przebojów i na ścieżkę dźwiękową filmu Daredevil.
  5. Wśród swoich inspiracji, zespół wymienia takie zespoły jak: Bjork, Danny Elfman czy Tori Amos.
  6. Grupa zdobyła dwie nagrody Grammy za album „Fallen”, a w całej swojej karierze była nominowana siedem razy do tego prestiżowego wyróżnienia.
  7. Evanescence do tej pory wystąpiło w 49 krajach grając blisko 600 koncertów.
  8. Najczęściej wykonywanymi utworami na żywo są: „Bring Me to Life”, „Going Under” oraz „Imaginary”.
  9. Grupa chętnie sięga również po dorobek artystyczny innych zespołów. Na swoim koncie mają covery takich grup, jak m.in.: The Smashing Pumpkins, Korn, Soundgarden, The Doors, Nirvana oraz Led Zeppelin.
  10. Dyskografia zespołu składa się z trzech albumów studyjnych – „Fallen”, „The Open Door” oraz „Evanescence” – najnowszy krążek grupy zostanie wydany jesienią bieżącego roku nakładem Sony Music Polska.

Evanescence

20.06.2017 – Warszawa, Torwar

Więcej informacji znajdziecie w naszym Kalendarzu.

evanescence

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whiskey oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.