Kirk Hammett: „Każdy klip do ‚Hardwired…To Self-Destruct’ kosztował od 15 000 do 20 000 dolarów”

0

Promując swój najnowszy album Metallica zdecydowała się na dość ryzykowny krok i w dniu premiery opublikowała za darmo klipy do wszystkich utworów. W rozmowie ze stacją radiową Lazer Kirk Hammett został zapytany, czy jest szczęśliwy ze sposobu udostępnienia tych nagrań.

Tak, zdecydowanie. Myślę, że niektóre z tych klipów są najlepszymi, jakie stworzyliśmy. Na przykład do ‚Dream No More’. Jest totalnie niesamowity i przypomina mi o filmie Kenneth Anger, który był wyprodukowany w latach 50. lub 60. Z artystycznego punktu widzenia uważam, że te wideo są świetne. Daje nam to także swobodę wyboru. Obecnie większość muzyków udostępnia w serwisie YouTube kolejne utwory i pod wpływem liczby wyświetleń decyduje się nagrać klip do najchętniej słuchanych kawałków. Mieliśmy tego świadomość i dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Chcieliśmy, aby to było wideo, jakie my chcieliśmy, a nie narzucone nam przez innych.

Obecnie produkcja takich nagrań jest znacznie tańsza. Gdy tworzyliśmy wideo do ‚One’ musieliśmy zapłacić 6-cyfrową kwotę. Stworzenie klipów do „Hardwired…To Self-Destruct” kosztowało zaledwie od 15 000 do 20 000.

A wszystkie teledyski możecie obejrzeć TUTAJ.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.