Kerry King (Slayer) nienawidził kolaboracji Anthrax z Public Enemy

0

W ostatnim wywiadzie dla Pittsburgh Post-Gazette gitarzysta Slayera, Kerry King stwierdził, że „nienawidził” kolaboracji Anthrax z Public Enemy przy okazji kawałka „Bring The Noise”, broniąc jednocześnie współpracę swojego zespołu z raperem Ice-T, którego fani metalu znają z crossoverowego Body Count.

„Anthraxowa” wersja utworu „Bring The Noise” pojawiła się na wydanej w 1991 roku kompilacji „Attack of the Killer B’s”. Numer zdobył duży rozgłos, mocno wpłynął na popularność grupy Scotta Iana i przez wielu został określony jako fundament dla rap metalu i nu metalu. Z kolei 2 lata później Slayer do spółki z Ice-T nagrał numer „Disorder”, będący medleyem złożonym z trzech kawałków The Exploited. Nagranie znalazło się na soundtracku do filmu „Judgment Night” (w naszym kraju jako „Sądna noc”).

Zapytany przez wcześniej wspomniany portal o współpracę Anthrax i Public Enemy, Kerry odparł:

Oh, nienawidziłem tego. A oni to wiedzą. To wcale nie sekret czy coś, czego bym ci nie mógł zdradzić. Gdy występowaliśmy razem, Anthrax nie grał tego numeru za często. My nagraliśmy z kolei coś do spółki z Ice-T w latach 90′, ale to nie był kawałek crossoverowy. To wciąż był thrashowy numer, bo Ice-T uwielbia thrash.

Kiedy pomysł ten dotarł do nas, odpowiedziałem w stylu: „Nie, stary, nie chce brać udziału w rapowym kawałku.” Nie mam nic przeciwko rapu, lubię rap. Nie chciałem po prostu, aby Slayer był w coś takiego zaangażowany. Potem jednak ktoś wpadł na to, aby nagrać coś z Ice-T, więc powiedziałem: „Tak, to możemy zrobić.”

King wspominał też wspólne chwile Slayera z Anthraxem w przeszłości:

Graliśmy z nimi wiele przez ostatnie dziesięć lat, ale dawnej tego nie robiliśmy, poza trasą „Clash Of The Titans” w latach 1990-91. Nie wiem nawet, dlaczego. Może było wtedy więcej zespołów, z którymi mogliśmy grać, a nie byliśmy jeszcze świadkiem zastrzyku młodych kapel, które mogły by wystąpić w ramach otwieracza dla Slayera. Jeśli chodzi zaś o moje zdanie na temat Anthrax, to uważam, że ich ostatnie albumy dostarczyły im świeżości.

Slayer, który opublikował ostatnio teledysk do utworu „Pride In Prejudice”, zamykając tym samym trylogię teledysków do „Repentless”, jest obecnie w trakcie trasy po Ameryce Północnej w towarzystwie Anthrax i Death Angel. Thrash metalowcy ostatni raz w naszym kraju wystąpili 9 lipca, podczas festiwalu w Jarocinie.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

"There is a serpent in every Eden..." Zakochany w "mainstreamowym" metalu, takim jak Lamb of God, Machine Head, Pantera czy Bathory. Do wielogodzinnych rozmów o ciężkiej muzyce potrzeba mi tylko piwa w ręku i dobrego towarzystwa. Pewnie i tak spotkamy się kiedyś na jakimś koncercie, więc do zobaczenia!