Kerry King: „Długo myślałem nad tym jak wciągnąć Gary’ego Holta w tworzenie „Repentless””

0

Kerry King, gitarzysta Slayera, podczas tegorocznej edycji Bonnaroo Music and Arts Festival, który odbył się w dniach 11-14 czerwca w Tennessee udzielił wywiadu dla Fuse. Poniżej prezentujemy najciekawsze fragmenty wywiadu.

Odnośnie nowego albumu „Repentless”:

Nowy album wyjdzie znów 11 września, co jest totalnym zbiegiem okoliczności. Nawet nie wiedziałem, że 11 września został zaplanowany jako data wydania w tym roku, dowiedziałem się kilka tygodni temu. Ostatnim razem kiedy wydaliśmy płytę 11 września, był to krążek „God Hates Us All” i była to ostatnia płyta na której grał z nami na perkusji Paul [przyp.red. Bostaph] i teraz Paul znowu jest z nami. To tak jakby stracony czas dla niego. Dziwne jak to wszystko się ułożyło. Ale jeżeli kiedykolwiek byłeś fanem Slayera, na którymkolwiek etapie naszej kariery, spodoba ci się ta płyta.

Na temat tworzenia „Repentless”

Jeżeli chodzi o nagrywanie to naprawdę robiliśmy to jak zawsze – nic odbyło się nic szczególnie innego – poza tym, że nie było z nami naszego wieloletniego przyjaciela i współtworcy [mowa o gitarzyście Jeffie Hannemanie], który dołożyłby swoje dwa grosze. Tego nam brakowało, dla mnie osobiście brak Jeffa był najdziwniejszą częścią całego procesu.

Odnośnie nowego składu Slayera, w którego skład wchodzi Paul Bostaph i Gary Holt (grający również w Exodus):

Paul to maszyna. Wcale się o niego nie martwię, nigdy nie znalazłby się poza Slayerem gdyby sam dwa razy nie odszedł. Co więcej, to nigdy nie miało podłoża osobistego – zawsze był moim przyjacielem – dla niego powrót był bardzo łatwy, tak samo stanie się po raz kolejny częścią zespołu. Co do Gary’ego, z drugiej strony, to pierwszy raz kiedy mamy nowego gitarzystę, który ma zagrać na nowej płycie Slayera. Samo to sprawia, że sytuacja jest dziwna. Przez długi czas myślałem jak chcę do tego podejść i doszedłem do konkluzji, że nie powinien on na tej płycie wnosić swojego wkładu do utworów. Myślę, że fani Slayera nie są na to gotowi. Jednak by go nie zniechęcać powiedziałem: „Chciałbym abyś zagrał jakieś partie prowadzące, tak byś czuł, że coś tak naprawdę wnosisz do tych kawałków, które będziesz grał na żywo, by nie były one dla ciebie w całości coverami”.

slayer repentless

Udostępnij to

O autorze

potworzbagien

Co tu dużo mówić, kocham muzykę. Od Mety przez Rudego po System i Mansona. Uwielbiam odnajdywać perełki wśród młodych zespołów takich jak Avatar czy Reignwolf, wielką miłością pałam również do naszych rodzimych Kabanosów. Zaraz będzie ciemno!