Joseph Duplantier (Gojira) o wspólnej trasie z Metalliką

0

W maju rozpoczęła się trasa Metalliki po Ameryce. Podczas tych koncertów grupie towarzyszy między innymi Gojira. Dzięki temu ma okazję do zaprezentowania się szerszej grupie ludzi. Ostatnio wokalista zespołu wypowiadał się na temat możliwości, jakie daje im wspólne koncertowanie. Poruszył kwestię rozpoznawalności bandu, jaką dzięki tej trasie mogą zdobyć. W wywiadzie dla Full Metal Jackie Duplantier, na pytanie o to, co chciałby, aby ludzie wynosili z ich koncertu, odpowiedział:

Chciałbym, żeby zobaczyli oryginalny zespół, żeby zobaczyli coś, czego nigdy przedtem nie widzieli. Naszą energię, brzmienie. Mam nadzieję, że wynieśliby coś fajnego, nowego i świeżego. Może być to dość trudne do uchwycenia. Wiem, że Metallica przyciąga rzesze ludzi. Są oldschoolowymi metalami. Mają także wielu nowych fanów. Nawet przypadkowe osoby, którzy nie mają żadnego pojęcia o metalu, znają ich, znają choć kilka ich utworów. Mam nadzieję, że oni nagle pomyślą: „Wow, co to jest?”. Może nigdy nie chcieli być na koncercie metalowym i są tu tylko po to, żeby usłyszeć kilka hitów. Wierzę, że ci ludzie doświadczą tutaj czegoś niepowtarzalnego. Nie jesteśmy w stanie przywieźć całej produkcji i tego wszystkiego, więc jesteśmy ograniczeni, a nasze utwory na tym cierpią. Staramy się więc po prostu dobrze grać.

Gojira w Polsce nie może narzekać na brak rozpoznawalności i fanów. Ostatni koncert w Gdańsku, który odbył się około 2 tygodnie temu, był bowiem wyprzedany.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.