Jonathan Davis: „Nie uważam, że Korn to zespół metalowy”

0

W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym dla KLOS radio lider Korn opowiedział o tym, jak postrzega swój zespół na tle innych oraz co różni ich od heavy metalowych grup:

Zawsze miałem problem z określeniem „metal”. Nigdy nie byliśmy takim zespołem. Spójrzcie chociażby na nasze początki. Wyszliśmy z Huntington Beach w stanie Kalifornia i nagle nikt nie wiedział, co z nami zrobić. Naszą pierwszą trasę odbyliśmy z Biohazard i House Of Pain. Następną chyba z Sick Of It All oraz Orange 9MM. Graliśmy też później z No Doubt, Cadillac Tramps i Pennywise. Po prostu zadomowiliśmy się w takich klimatach. Myślę, że społeczność metalowa nas zaakceptowała. Byliśmy poniekąd czarną owcą – nie było dla nas miejsca. Bardzo szanuję i kocham tę grupę społeczną, ale dla mnie nie jesteśmy zespołem metalowym. Judas Priest i Iron Maiden, to oni są takimi grupami. Wiem, że w naszej muzyce robimy coś innego, ale uwielbiam momenty, gdy stoję na scenie i widzę naszych niezłomnych fanów, którzy zarażają swoją pasją. Oni nie dbają o to, że nie jesteśmy zespołem metalowym. Gdyby im to przeszkadzało, to dali by nam jasno znać i za to właśnie szanuję scenę metalową.

Wokalista Korn spróbował określić gatunek wykonywany przez Korn:

Myślę, że jest to heavy rock. Nie lubię kategoryzowania, ale jesteśmy bliżsi heavy rocka niż metalu. Pochodzę z epoki, gdy metalowymi zespołami było Judas Priest, Dio i te zespoły śpiewające o mieczach i smokach. I ja to uwielbiam. Chodzi mi o to, że to był prawdziwy metal. Nie zrozumcie mnie źle, ale po co te wszystkie kategorie? Jeśli coś lubisz, to nie potrzebujesz tego umieszczać w jakieś ramy. Tylko to się liczy.

A już za 2 tygodnie polskich fanów czeka pierwsze w tym roku spotkanie z zespołem.

 

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.