Jonathan Davis (Korn): „Muzyka jest aktualnie bardziej popularna niż kiedykolwiek”

0

Shure, firma zajmująca się produkcją mikrofonów i sprzętu audio, przeprowadziła niedawno wywiad z frontmanem Korn, Jonathanem Davisem. Wideo możecie obejrzeć poniżej, a my tłumaczymy najciekawsze kwestie wypowiedziane przez wokalistę.

Davis, zapytany o pozytywne zmiany w przemyśle muzycznym w ostatnich latach, odpowiedział:

Myślę, że muzyka jest aktualnie bardziej popularna niż kiedykolwiek. Dostęp do niej jest o wiele łatwiejszy. Ludzie słuchają teraz dużo więcej muzyki.

Uważam, że stary model, sposób, w jaki firmy płytowe załatwiały różne sprawy, stał się stary i sfatygowany. Ludzie muszą po prostu zacząć myśleć nad nowymi sposobami wydawania muzyki. Ale jest jak jest.
Jeśli zapytałbyś mnie, czy preferuję stare sposoby, to odpowiedziałbym, że tak. Kiedyś mogłeś robić o wiele więcej. Zrobiliśmy na przykład taką świetną rzecz jak ten występ w Hammerstein i granie koncertu w samolocie. Wtedy mogłeś robić tak wielkie rzeczy. Teraz nie jest to możliwe. To moje osobiste odczucia. Tęsknię za tymi czasami. Myślę jednak, że jeśli chodzi o muzykę, to teraz nadeszły dla niej lepsze czasy.

Jonathan Davis (Korn): "Muzyka jest aktualnie bardziej popularna niż kiedykolwiek"

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

"There is a serpent in every Eden..." Zakochany w "mainstreamowym" metalu, takim jak Lamb of God, Machine Head, Pantera czy Bathory. Do wielogodzinnych rozmów o ciężkiej muzyce potrzeba mi tylko piwa w ręku i dobrego towarzystwa. Pewnie i tak spotkamy się kiedyś na jakimś koncercie, więc do zobaczenia!