Jason Newsted powraca z akustycznym projektem Would And Steal

0

Były basista Metalliki w końcu dał o sobie znać – Jason Newsted weźmie jutro udział w webcaście Mighty Fine Guitars, transmitowanym na żywo i prowadzonym przez Steviego Coyle’a. Podczas show Jason ma zdradzić nieco szczegółów na temat swojego nowego, w głównej mierze akustycznego projektu Would And Steal, współtworzonego z Robem Tuckerem. Chętni będą mogli obejrzeć transmisję na fanpage’u Mighty Fine Guitars.

Oprócz tego, Newsted i nieujawniony jak dotąd „przyjaciel” zagrają dwa akustyczne koncerty dla Little Kids Rock 5 i 6 sierpnia w Mighty Fine Guitars w kalifornijskim Lafayette.

Przypomnijmy, że po udanej, solowej płycie Jason zniknął na jakiś czas ze sceny. W lutym 2014 roku muzyk odwołał koncerty swojego zespołu na australijskim Soundwave, jako powód podając „prywatne i osobiste okoliczności.” Miało to miejsce po roku intensywnego koncertowania w ramach promocji płyty „Heavy Metal Music” i EPki „Metal”, które zostały pozytywnie zaakceptowane przez krytyków i fanów.

W drugiej połowie 2014 roku Newsted zaprzestał korzystania z mediów społecznościowych takich jak Twitter, Instagram czy Facebook. Dopiero niedawno muzyk wystąpił publicznie, grając na koncercie Voivod 8 czerwca w San Francisco.

Would-and-steal

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

"There is a serpent in every Eden..." Zakochany w "mainstreamowym" metalu, takim jak Lamb of God, Machine Head, Pantera czy Bathory. Do wielogodzinnych rozmów o ciężkiej muzyce potrzeba mi tylko piwa w ręku i dobrego towarzystwa. Pewnie i tak spotkamy się kiedyś na jakimś koncercie, więc do zobaczenia!