Jacek Hiro został nowym gitarzystą Kata & Romana Kostrzewskiego

0

Grupa Kat & Roman Kostrzewski podgrzewa atmosferę przed premierą re-recordingu „666”, która odbędzie się 11 września. Polska kapela potwierdziła, że nastąpiły zmiany kadrowe w składzie i z zespołem w pokojowej atmosferze pożegnał się dotychczasowy gitarzysta, Piotr Radecki. Utalentowanego muzyka zastąpił Jacek Hiro (Corruption), który od pewnego czasu występował jako muzyk koncertowy. Jacek jest znaną postacią w metalowym świecie, najwięcej osób kojarzy go z gry w Virgin Snatch, Sceptic i Dies Irae.

Na Facebooku Kata z Romanem pojawiła się informacja prasowa o następującej treści:

W zespole Kat & Roman Kostrzewski nastąpiła zmiana gitarzysty. Miejsce sceniczne, które z przez wiele lat wypełniał dźwiękiem Piotrek Radecki zajmie Jacek Hiro. Dziękujemy Piotrowi za wspólne chwile oraz dźwięki na płytach i podczas wielu wspaniałych występów. Mamy nadzieję, że rozstanie nie przeszkodzi w realizacji wspólnych projektów artystycznych.

Oficjalnie do informacji publicznej nie podano powodu rozstania się z Piotrem Radeckim. Nieoficjalnie mówi się, że artysta nie mógł pogodzić gry w Kacie ze współpracą z zespołem Maryli Rodowicz, do którego również należy.

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.