Ihsahn (Emperor): Posłuchaj ‚Arcana Imperii’ – pierwszego utworu promującego nadchodzący album muzyka

0

Legendarny norweski kompozytor, Ihsahn, opublikował właśnie nowy utwór – ‚Arcana Imperii’. Kawałek promuje najnowszy solowy album muzyka „Àmr”, którego premiera odbędzie się już 4 maja!

Zdaniem samego gitarzysty, kawałek doskonale odzwierciedla klimat krążka:

Podobnie jak na poprzednich albumach, pracując nad tym postarałem się o różnorodność. Każdy utwór ma własną tożsamość. Na wprowadzenie słuchaczy w klimat , ‚Arcana Imperii’ pasuje doskonale, zawiera kilka kluczowych w kontekście całego albumu elementów, więc był logicznym wyborem na pierwszy singiel i wideo.

W utworze gościnnie solówkę zagrał Fredrik Åkesson z Opeth, za partię perkusji z kolei odpowiada niezawodny Tobias Ørnes Andersen (Shining), z którym Ihsahn współpracuje od wielu lat!

 • 01. Lend Me The Eyes Of The Millenia
  02. Arcana Imperii
  03. Sámr
  04. One Less Enemy
  05. Where You Are Lost And I Belong
  06. In Rites Of Passage
  07. Marble Soul
  08. Twin Black Angels
  09. Wake

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.