Gitary Roberta Trujillo

12

W tym artykule omawiamy basy jakie posiada(ł) Robert Trujillo. Jak wiemy doszedł on do zespołu w 2003 roku. Przyjrzymy się jego kolekcji od czasów dołączenia do zespołu. Wiadomo także, że występował on w innych zespołach tj.: Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Mass Mental?, a także u Ozzy’iego Osbourne’a, Jerry’ego Cantrella, Glenna Tiptona czy w zespole Black Label Society. W artykule jest dużo zdjęć więc może się długo wczytywać.

scaled

Jednym basów jakie używał Robert podczas promowania płyty „St. Anger” jest Fernandes Gravity 5 Deluxe #1. Posiada on 5 – strun. Korpus jest z jesionu, a główka z klonu. Przystawki w nim to EMG-HZ. Zaś 2 z potencjometrów ma zaklejone. Pod przystawkami oglądać możemy naklejkę z czerwonym samochodem z napisem „Lo Wariorrs”, oraz drugą pomiędzy gryfem, a przystawką. Można go oglądać w teledyskach do „St. Anger” oraz „Frantic”. Obecnie najczęściej gra na nim utwory „Nothing Else Matters” i „Enter Sandman”.

Następnym basem jakiego używał podczas promocji tej płyty jest Fernandes Gravity 5 Deluxe #2. Jest to 5 – strunowy bas. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Oraz 2 z potencjometrów ma zaklejone. Na korpusie możemy oglądać niebieskie płomienie. Można oglądać go w teledysku do „The Unnamed Feeling” oraz „The Day That Never Comes”.

Kolejnym basem w kolekcji Roberta jest ciemnozielony Fernandes Gravity 5 Deluxe #3. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Także jak poprzednie modele tej firmy posiada on 5 – strun. Nad mostkiem widnieje biała gwiazda. Najczęściej gra na niej „Cyanide”.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #4 jest następnym basem w kolekcji Roberta. Jak nie trudno zauważyć jest to „bliźniak” poprzednich modeli. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Również 5 – strunowiec. Pomiędzy przystawkami jest jasno – niebieska naklejka. Dwa z potencjometrów ma zaklejone.

Kolejny bas z tej serii Fernandes Gravity 5 Deluxe #5 i #6. Pierwszy z nich jest ciemnoniebieski, zaś drugi ciemnozielony. Mają 5 – strun jak prawie wszystkie tej firmy. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Posiada dużą okrągłą naklejkę na korpusie, dokładniej nad mostkiem i przystawkami. Pierwszego można oglądać go w teledysku do „Some Kind Of Monster”. Drugi można zobaczyć na DVD Ozzy’iego Osbourne’a „Live At Budokan”.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #7 i #8 to kolejne basy Roberta. Także są one 5 – strunowe. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Pierwszy z nich jest cały czarny bez naklejek, drugi posiada 2 naklejki, jedną flagę meksykańską pod przystawkami, zaś drugą nad nimi. Drugi model użył podczas występu “Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico” w utworze „Seek & Destroy”.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #9 Roberta. Jest to czerwony, 5 – strunowy bas. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Nie posiada żadnych naklejek na korpusie.

Kolejnym basem jest Fernandes Gravity 5 Deluxe #10. Także 5 – strunowiec. Drewno i elektronika jak we wszystkich tej firmy. Posiada on krzyż maltański pomiędzy przystawkami oraz płomienie na główce i korpusie.

Fernandes Gravity 5 Deluxe #11 jest kolejną „bliźniaczką” Roberta podczas promocji albumu „St. Anger”. Posiada on, tak jak poprzednie jego basy, 5 – strun. Nie ma na nim żadnych grafik ani naklejek.

Kolejnymi basami z tej kolekcji są Fernandes Gravity 5 Deluxe #12 i #13. Pierwszy z nich jest ciemnoniebieski, zaś drugi ciemnozielony. Oba mają identyczne naklejki nad przystawką przy mostku.

1 2 3 4 5 6 7 8
Udostępnij to

O autorze

Kaczka
 • Zela

  nie pamietam czy byla juz o tym mowa, ale – czy bedzie tez opis sprzetu Larsa? 🙂

 • jasne ze bedzie… i to moze w niedalekiej przyszlosci 😉 juz sprzet Larsa jest gotowy tylko czeka na swoj odpowiedni czas ze tak nazwe 😛

 • bogomil77

  Lubi niebieski, hehe.

 • Miklajoss

  Ten ciekawy „wzorek” do chyba taka kompilacja znaków Majów.

 • @Miklajoss szczerze to nie wiem co to za wzorek jest prawde mowaic… nie jestem pewien ale gdzies czytalem ze to chyba jego zona zaproponowala ten wzorek, ale reki nie dam obciac sobie

 • Wicuś

  „Jednym z pierwszych basów jakie używał Robert podczas nagrywania płyty “St. Anger” jest Fernandes – Gravity 5 Deluxe #1.” nie wiem, ale wydaje mi się, że to Bob Rock nagrywał partie basowe w St. Anger.

 • tak, chodzilo o promocje plyty nie nagrywanie, ale Rob bral udzial w nagrywaniu dvd wiec to zdanie nie jest takie do konca nieprawdziwe

 • kempes

  ale ma basy łooo!

 • kempes

  „Kolejnym nabytkiem jest też Fender. Z tego co widać to prawdopodobnie tez jest Jazz Bass.” To Jest Fender Precision Bass czyli Precelek 😀

 • obserwator

  Mówią że od przybytku głowa nie boli ale głowa boli od samego patrzenia na taką ilość basów. Ciekawe czy wszystkie sam kupił czy też jak wstępował do Mety to dostał razem z kontraktem ?

  • ja mysle ze dostal od firm typu esp, fender, warwick zeby dal im opinie jako slawny basista, czy cos w ten desen. tak samo dostawali James i Kirk np fendery czy gibsony w zamian za opinie

 • Trujillocopter

  „A z takim basem swoje pierwsze kroki stawiał w zespołach m.in. Suicidal Tendencies”. Jest to Ibanez Roadstar.