Gitary Kirka Hammetta

47

Oto zapowiadany artykuł szczegółowo opisujący gitary na których gra (lub grał) Kirk Hammett – zestawienie jest równie (o ile nie bardziej) bogate co tekst o gitarach Jamesa i również obejmuje wiosła używane od czasów „Kill’em All” po epokę „Death Magnetic”.

Kirk guitars

Kolejna płyta to także kolejne wiosła w kolekcji Kirka. Pierwszym z nich jest ESP Flying V #3. Posiada 2 przystawki EMG 81 oraz mostek floyd rose. A na gryfie widnieją tańczące diabełki na progach 3, 5, 7, 9, a na pozostałych „Verre à Martini”. Można ją oglądać na gigach promujących płytę „St. Anger”. Najczęściej grywa na niej „The Thing That Should Not Be”.

ESP 1958 Flying V #4 to nowość ukazana podczas promocji tej płyty. Tak jak poprzedni model także posiada 2 przystawki EMG 81. Konstrukcja mostka tym razem to tune – o – matic z przeciągniętymi stronami przez korpus. Na główce widnieje naklejka „Day That”. Mogliśmy ją oglądać podczas koncertów promujących „St. Anger” oraz na teledysku do „The Day That Never Comes” oraz„Francais Pour Une Nuit”. Najczęściej gra na niej „The Day That Never Comes” i „Master Of Puppets”.

Podczas promocji tego albumu można było oglądać bliźniaczy model jednej z gitar, a mianowicie był to ESP KH-3 „Invisible Kid”. Jak sama nazwa wskazuje używał ją właśnie do grania tego utworu. Niczym nie różni się od poprzedniej oprócz grafiki, ta posiada nad przystawkami biały napis „Invisible Kid”. Można ją oglądać podczas kręcenia dodatku DVD do płyty „St. Anger” w tym właśnie utworze.

Rzadko używaną gitarą Kirka to Fender Stratocaster w kolorze brudny biały oraz pożółkniałą maskownicą. Użył ją na koncercie w 2006 roku na Rock am Ring. Oraz inną rzadko używaną gitarą firmy Fender Stratocaster tym razem w kolorze czerwonym ze złotą maskownicą.

Podczas nagrywania plyty St. Anger do studia zawitali fani, podczas jednego z jam seasion można było zobaczyć jedną z rzadko pokazywanych gitar. Fender Stratocaster w kolorze czarnym, z białą maskownica oraz nalepkami na korpusie.

Kolejnym nabytkiem jest ESP Eclipse Standard. Obecnie zapomniana przez niego gitara. Jest to standardowy model z wmontowanymi przystawkami EMG 81/81. Posiada mostek tune – o – matic.

Następna gitara to ESP Viper. I znów standardowy model. Na 12 progu posiada napis ESP. Obecnie także nie używana.

W studiu również użył Fender Telecaster white. Nie wyróżnia się on niczym szczególnym. Nie została użyta ta gitara na koncertach. Czasem można było ją zobaczyć w rękach Jamesa.

Kolejne wiosło użyte tylko w studiu to Fender Telecaster w kolorze czerwony oraz kolorze tobacco sunburst. Są to Standardowe modele gitar. Można było ją oglądnąć podczas „Making Of Death Magnetic” czerwony model możnanawet czasem w rękach Jamesa.

Kolejną gitarą, której nie używał na koncertach a jedynie w studiu podczas tego okresu jest Zemaitis Les Paul. Jest to seryjny model tej gitary. Nie wyróżnia się niczym specjalnym.

Kolejną gitarą używaną tylko w studiu jest Ernie Ball Music Man JP. Jest to model sygnowany przez Johna Petrucciego. Jest ona koloru metallic green. Nie posiada żadnych dodatków Kirka. Ma on także ten sam model w kolorze białym.

Kirk posiada również akustyczną gitarę Line 6 Variax w kolorze czarnym i naturalnym. Użył jej m.in. podczas koncertu Benefit High School i 30 – leciu.

Ostatnią gitarą podczas promocji tej płyty jest Gibson Les Paul Flamed. Nie wyróżnia się niczym szczególnym od pozostałych modeli tych gitar. Wokół korpusu jest żółty binding. Najczęściej grał na niej utwór „Frantic”. Czyli stroi ją do Drop C. Używał jej podczas promocji płyty „St. Anger”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Udostępnij to

O autorze

Kaczka