Eyehategod: Randall Blythe z Lamb of God podczas nadchodzącej trasy zastąpi Mike’a IX Williamsa

0

Już niedługo rozpocznie się kolejna część amerykańskiej trasy Eyehategod, które tym razem wystąpi wraz z Discharge i Toxic Holocaust. Niestety frontman kapeli, Mike IX Williams, wciąż zmaga się z chorobą, przez co przedłuży się jego koncertowa absencja. Kultowego muzyka tym razem zastąpi wokalista Lamb of God, Randall Blythe, co jest dla fanów obu kapel niemałą sensacją.

Swoją nieobecność Mike tłumaczy w następujący sposób:

Ponownie muszę odpuścić niesamowitą trasę Eyehategod, by reszta mogła wystąpić i dać z siebie tysiąc procent. Koncerty z Discharge są dla mnie bardzo ważne, gdyż ten zespół bardzo wpłynął na moje życie, niestety moje zdrowie nie pozwala, bym teraz ponownie wszedł na scenę i podczas tych wszystkich występów dał z siebie wszystko. W tym momencie muszę wspomnieć o Randym Blythe z Lamb of God, którego znamy jeszcze od lat 90-tych. Gdy koncertowaliśmy kiedyś w Wirginii zaoferował nam nocleg, od tego czasu staliśmy się dobrymi przyjaciółmi. Pan Randy będzie moim godnym zastępcą, a trasa odbędzie się zgodnie z planem  […] Wracając do mnie – korzystam z pomocy medycznej, postaram się wrócić do kapeli tak szybko jak to tylko możliwe. Dziękuję wszystkim…

Randy dodaje:

Każdy kto mnie zna wie, że jestem ogromnym fanem Eyehategod. Widziałem ich niezliczoną ilość razy. Ze swoim pobocznym projektem nawet nagrałem kiedyś cover ‚Dixie Whiskey’ na płytę jako tribute. Chętnie obnoszę się w ich barwach, mam nawet szalony tatuaż nawiązujący do nich, który zrobiłem podczas wizyty w Nowym Orleanie. To jedna z najlepszych kapel wszech czasów! Prywatnie przyjaźnie się tymi kolesiami od lat 90-tych, a możliwe, że poznałem ich jeszcze wcześniej. Kiedyś wielokrotnie razem nocowaliśmy po koncertach w Richmond. Nie wiem nawet co powiedzieć, jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem poproszony o zastępstwo podczas trasy z Discharge i Toxic Holocaust […] To Mike jest prawdziwym głosem Eyehategod, szanuję go jako przyjaciela, muzyka, pisarza itp. Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę wesprzeć Eyehategod w taki sposób!


Podczas dwóch poprzednich koncertów legendarna formacja poprosiła o pomoc Philipa Anselmo, który doskonale wywiązał się ze swoich wokalnych obowiązków, o czym możecie przekonać się sami:

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.