Emperor: Reaktywacja z okazji 20-lecia albumu „Anthems to the Welkin at Dusk”

0

Wiadomość, która została udostępniona na facebookowym profilu czeskiego festiwalu Brutal Assault z pewnością zelektryzowała wszystkich fanów Black Metalu! Muzycy Emperor postanowili ponownie reaktywować koncertowo kultową kapelę, tym razem z okazji 20-lecia premiery drugiego krążka, „Anthems to the Welkin at Dusk”. Zespół przygotował specjalny set, składający się z utworów podchodzących ze wspomnianego wydawnictwa, a Brutal Assault (9-12 sierpnia 2017) będzie jedną z nielicznych okazji, by usłyszeć na żywo Norwegów.

Emperor zakończył działalność studyjną w 2001 roku, wydając album „Prometheus: The Discipline of Fire and Demise”, który spotkał się z mieszanymi opiniami. Było to odejście od black metalowych korzeni, a także początek progresywnej drogi, jaką Ihsahn kontynuuje do dziś. Formacja co jakiś czas powraca na kilka koncertów, ostatni raz w 2014 roku, by odegrać w całości debiut „In The Nightside of Eclipse”. 

„Anthems to the Welkin at Dusk” w momencie premiery zrobił niemałe zamieszanie na rynku muzycznym. Łączy artystyczne zapędy Ihsahna, wraz z agresywnymi zagrywkami Samotha, co w konsekwencji daje album różnorodny i pełny kontrastów. Było to także pierwsze wydawnictwo z nowym perkusistą, Trymem, który także powróci do Ihsahna i Samotha w 2017 roku!

emperor brutal

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.