Diamond Head na żywo z Rock Hard Festival

0

Diamond Head, tak jak i wiele innych brytyjskich zespołów z przełomu lat 70. i 80., kojarzony jest z nurtem NWOBHM. Być może nie stał się tak znany, jak Iron Maiden, Def Leppard czy Saxon, jednak miał wpływ na innych muzyków.

Chociażby na pewnych dżentelmenów grających pod szyldem Metallica. Nie od dziś wiadomo, że członkowie Metalliki byli pod dużym wpływem zespołów z wysp. I nie ukrywali swojej fascynacji Diamond Head. W swojej karierze nagrali aż trzy covery tej grupy: ‘Am I Evil’, ‘Helpless’ i ‘The Prince’.

A jak te kawałki brzmią w oryginalnym wykonaniu Diamond Head? Można to sprawdzić, sięgając po ich płyty albo obejrzeć koncert z tegorocznego Rock Hard Festival, gdzie w setliście znalazły się wszystkie wyżej wymienione.

Diamond Head zagości też w listopadzie na trzech koncertach w Polsce. Informacje o nich znajdziesz klikając tutaj

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/