Dave Mustaine: „W przyszłym roku zagramy na festiwalach w Europie”

0

Dave Mustaine z Megadeth nie ceni nu-metalu. W wywiadzie dla Cry of the Wolf przytoczył też wspomnienia związane z koncertowaniem w latach 90-tych:

Lista osób, która z nami koncertowała i osiągnęli większy sukces jest długa jak moje ramię. Stone Temple Pilots, Pantera, Korn, Rob Zombie – nasza publiczność jest naprawdę przyjazna i otwarta dla nowych zespołów. Alice in Chains to kolejny taki zespół.

To bardzo ciężki biznes, nie każdy otrzymuje możliwości, które powinien. A kiedy ktoś taki jak ja mówi „Nie biorę cię, bo sprzedajesz bilety, tylko dlatego, że brzmisz dobrze” to fajne. Patrzę na talent, który chcemy zabrać na trasę jako na coś, co sam chciałbym usłyszeć. Ponieważ gdy będziemy na trasie będę musiał słuchać ich co wieczór. Chcę się dobrze bawić tak jak wy.

Parę lat temu przez długi okres nikt nie grał solówek, mieliśmy parę zespołów, które z nami jeździły i nimi gardziłem. Koncertowali z nami, bo nasza wytwórnia mówiła „Musicie to zrobić.” Najgorsza część mojej kariery to ta podczas tego całego nu-metalu. Nie było w nim solówek, bo gitarzyści nie byli zbyt dobrzy, żeby je grać.

Co do przyszłości, Dave ma już konkretne plany:

Pracujemy gorączkowo na naszych twardych dyskach, by posegregować pomysły na piosenki, które mamy. Rozpoczniemy pracę nad rozdzielaniem ich na nowe partie i tak dalej. Mamy teraz szaloną okazję pracy nad nowym projektem. Mamy dużo piosenek, nad którymi pracuję. Nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale gdy będę mógł, to to zrobię. Chcę zacząć nagrywać z tymi kolesiami. Czekają na nas festiwale w Azji i Europie. Prawdopodobnie wreszcie zagramy również w RPA w przyszłym roku.

Ostatnia płyta Megadeth to „Dystopia”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów docierając aż do 3. miejsca Billboardu. Zespół ostatni raz wystąpił w Polsce w ramach tegorocznego Power Festivalu.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!