Dave Mustaine (Megadeth): „Jeśli słyszysz coś takiego, to wiedz, że napisałem ten kawałek Metalliki”

0

Były gitarzysta Metalliki, a obecnie frontman Megadeth, opowiada o swojej charakterystycznej technice, po której można poznać jego utwory. To swoisty podpis zarówno w kawałkach obecnego zespołu, jak i byłego. Dave nazywa to pająkowym chwytem. W wywiadzie z Matt Pinfield tłumaczy:

‚Wake Up Dead’ jest utworem, który posiada moje ulubione solo. Zawsze jestem bardzo podekscytowany, kiedy tylko to gramy. Jednak to ten typ, z którym mam taką relację typu love-hate. Zawsze zapominam mniej więcej w środku, w jakim momencie jestem. I jest tam też pewien element, który kiedyś wynalazłem. Byłem bardzo leniwy i pomyślałem, że kiedy skaczesz po power chordach, to musisz je podnosić. Postanowiłem więc opuścić dwa palce (drugi i czwarty), kiedy wciąż wszystko przytrzymywałem. Nie ma wtedy żadnej straty ani niczego takiego. Przypomina to wyglądem pająka, dlatego nazwałem to pająkowym chwytem. Używałem tego często, będąc w Metallice. Chociażby w riffie z ‚Ride the Lightning’ w 1:57. Pojawia się też właśnie w ‚Wake Up Dead’ w 1:49. Nazywam to pająkowym riffem. Można znaleźć to zarówno w utworach Metalliki, jak i Megadeth. To moja część. Jeśli słyszysz coś takiego, to wiedz, że napisałem ten kawałek Metalliki.

Poniżej Dave dokładnie tłumaczy, jak wygląda tzw. pająkowy chwyt.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.