Dave Mustaine: „Jesteśmy dumni z bycia metalowym zespołem”

0

Zaledwie kilka dni temu odbyła się 59. gala wręczenia nagród Grammy. Jednym z największych zwycięzców okazał się zespół Megadeth, który otrzymał statuetkę w kategorii „najlepsze metalowe wykonanie”. Kilka dni wcześniej  w wywiadzie z „The Recording Academy” Dave Mustaine opowiedział o uczuciach, jakie towarzyszyły mu od chwili nominacji:

Jesteśmy dumni z bycia metalowym zespołem. Nie przeszkadza mi nazywanie nas rockowym bandem, ale jesteśmy metalową ekipą. Bycie nominowanym ponownie, to naprawdę świetne uczucie.

Lider Megadeth opowiedział także o tworzeniu utworu „Dystopia”, za który zespół otrzymał nagrodę:

Zawsze przesuwaliśmy granice gitarowego grania, a wokale były tylko tłem. Tym razem połączyliśmy te dwie rzeczy razem, co świetnie wypaliło i stworzyło całość. Jesteśmy zespołem, który skupia się na mocnym gitarowym graniu, a teksty mają głęboki sens i wraz z warstwą instrumentalną tworzą całość.

Dave Mustaine odniósł się również do wcześniejszych jedenastu nominacji, gdy nie udało mu się zdobyć nagrody:

To fantastyczne uczucie, gdy zostajesz doceniony. Kiedy możesz powiedzieć znajomym i najbliższym „Hej, ta nagroda naprawdę jest czymś niesamowitym. Czujesz to, gdy możesz stanąć pośród wspaniałych artystów, którzy wydali w zeszłym roku dobre albumy.”

Jesteśmy na rynku już wiele, wiele lat. Jest wiele bardzo utalentowanych młodych zespołów, dlatego czujemy, że dotarliśmy do wierzchołka góry i zaczynamy uderzać w sufit. Chcemy zdobyć tę nagrodę.

Gratulujemy Megadeth wielkiego sukcesu i liczymy na to, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.