Dave Mustaine: „Gdy zmarł Nick Menza, pękło mi serce”

0

Podczas występu Megadeth na zbliżającej się gali Revolver Music Awards, która odbędzie się 13 grudnia w Nowym Jorku, zespół zaprezentuje set mający złożyć hołd zmarłemu, byłemu perkusiście zespołu, Nickowi Menza.

Podczas prasowej konferencji, na której ogłoszono tegoroczne wydarzenie, Dave Mustaine, wybrany na gospodarza imprezy, wspominał swojego zmarłego kolegę z Megadeth:

Gdy zdaliśmy sobie sprawę, że Nick nie będzie mógł z nami zagrać, duża część mnie umarła, bo tak po prawdzie wydaje mi się, że ludzie wiedzieli, że staraliśmy się do tego doprowadzić. Miałem nadzieję, że będziemy w stanie zagrać razem chociaż jeszcze ten jeden raz, ale gdy Nick zmarł, był to dla mnie duży cios. Graliśmy wtedy koncert, nie pamiętam gdzie, zadedykowałem mu jeden z utworów i zalałem się łzami w jego trakcie.

To bardzo dziwne, gdy dotykają cię takie momenty. Nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo ci na kimś zależało, dopóki nie stanie się coś złego. Jeśli więc chcecie coś dziś powiedzieć, coś, co nie byłoby za bardzo ckliwe, jeśli jest ktoś, komu jesteście winni „kocham cię”, „wybaczam ci” albo „przepraszam”, to to zróbcie. Nigdy nie wiecie, co może się stać z tamtą osobą. Nawet sobie nie wyobrażałem, że Nick odejdzie, a gdy zmarł, pękło mi serce. Chcemy więc poprzez koncert uczcić jego życie.

Mustaine poprowadzi galę Revolver Music Awards wspólnie z Jose Manginem z SiriusXM. Rozdanie nagród będzie się składało z 11 kategorii, takich jak „Album Of The Year”, „Song Of The Year”, „Dimebag Darrell Best Guitarist” czy „Best Vocalist”.

Nick Menza zmarł 21 maja 2016 roku w wieku 51 lat. Zasłynął głównie z gry w Megadeth w latach 1989-1998, przypadających na okres największej świetności zespołu, nagrywając z nim takie klasyki m.in. „Rust In Peace”, „Countdown to Extinctinction” i „Youthanasia”.

Megadeth co prawda chciało nawiązać współpracę z perkusistą po odejściu z zespołu Shawna Drovera, jednak, jak stwierdził wtedy Menza, zaoferowano mu „bardzo nieuczciwą umowę„.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.