Dave Ellefson (Megadeth) o współpracy z Davem Mustainem

0

O trudnym charakterze lidera Megadeth wiemy nie od dzisiaj. Współpraca z nim nie należy do najłatwiejszych. W rozmowie z The Bear basista zespołu – David Ellefson – opowiada o tym, jak układają się ich relacje przy współtworzeniu muzyki.

Mustaine dba o każde pojedyncze słowo, jak o pojedynczy dźwięk gitary. Zdecydowanie potrafi ważyć słowa. Nauczyłem się od niego wiele, jeśli chodzi o komponowanie. Gdy napiszę słowa, to zanoszę je do Dave’a i razem się nad tym zagłębiamy.

Na początku były to głównie jakieś zarysy, historie, coś, co budowało riff. Teraz razem skupiamy się na większych detalach. Chodzi o to, że gdy śpiewasz słowo „ba ba ba ba ba ba ba, bada bada ba ba ba”, to musisz wyliczyć sylaby, aby tekst pasował do opowiadanej historii. 

Nie chodzi o to, aby wymyślić sam tekst. Każde słowo to część historii. Podobnie jest z pisaniem muzyki. Na początku wymyślasz coś, co jest chwytliwe, a później wchodzisz w szczegóły i dopracowujesz niuanse. Tak jest zbudowanych wiele kompozycji Megadeth.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.