Danzig wyda w maju nowy album

0

Wszyscy fani amerykańskiej grupy musieli się uzbroić w cierpliwość przy oczekiwaniu na nowe wydawnictwo. Wygląda jednak na to, że ten czas dobiega końca i już w maju będą mogli cieszyć się następcą wydanego w 2010 roku „Deth Red Sabaoth”.

Nie jest jeszcze znany tytuł nowej płyty, ale grupa przekonuje, że ujawni go już niedługo, a album na półki sklepowe trafi w połowie maja. 

Z uwagi na bardzo długi czas oczekiwania na nowe nagrania lider zespołu został zapytany, czy zawsze pracuje w takim trybie:

Tak, to bardziej mi odpowiada. Kiedyś wydawałem albumy średnio co dwa lata. Tak było w Misfits, Samhain, a nawet i Danzig. Z czasem proces twórczy zabierał nam więcej czasu, ale zdawało to egzamin. Pomiędzy „Danzig IV” a „V” minęły 2 lata. Pomiędzy „V” a „VI” prawdopodobnie 3. Więc teraz przesunie się do to 4-5 lat. Myślę, że wpływ na to miała również obszerna trasa promująca „Deth Red”. Otrzymaliśmy wiele propozycji koncertów w Europie i Ameryce, których nie mogliśmy odrzucić. Ostatni pobyt w studio był dla nas bardzo przyjemny i nagranie było dobre. Mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."