Członkowie White Zombie, Queens of The Stone Age i Primus w filmie dokumentalnym o latach 90.

0

Były wczesne lata 90., kiedy pozornie znikąd wzięła się niewielka kapela – Nirvana, która wkrótce osiągnęła komercyjny sukces równy Michaelowi Jacksonowi. Powodzenie grupy zwróciło uwagę wielkich firm fonograficznych. Małe, dotychczas alternatywne, post punkowe zespoły stały się potencjalnymi gigantami w sprzedaży płyt – wtedy zaczęło się polowanie.

Wszyscy zachłannie szukali kolejnej Nirvany. Małe wytwórnie zostały wykupywane przez wielkie koncerny. Biznesmeni odwiedzali bary, w których koncertowały kapele, a po występach oferowały im ogromne pieniądze i umowy ustawiające ich członków do końca życia. Każdy zastanawiał się – Co tu zaszło?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć twórcy filmu „Underground Inc.: The Unsung Story Of Alternative Rock”. Nadchodząca produkcja skierowana będzie do prawdziwych fanów i osób zainteresowanych alternatywną, punkową i metalową sceną muzyczną lat 90.. Opowie on o pionierach rozwijających się wówczas subkultur ukazując ekskluzywne, nie publikowane do tej pory materiały. W filmie zobaczymy wypowiedzi członków grup takich jak White Zombie, Primus, Queens of The Stone Age, Bad Religion, Clutch, Red Fang, Ministry czy Sepultura.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny trailer dokumentu:

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.