Członkowie Foo Fighters: „Ten zespół jest dyktaturą Dave’a Grohla”

0

Nie jest tajemnicą, że Dave Grohl z pewnością ma w swoim zespole decydujący głos. Nie ukrywają tego także sami członkowie, którzy nie mają z tym problemu i twierdzą, że dzięki temu wszystko działa jak należy. W wywiadzie z Rolling Stone mówili:

Ten zespół dobrze funkcjonuje, bo nie ma w nim demokracji. Ludzie mogą odbierać to, jak chcą, ale to głównie dzięki temu grupa jeszcze się nie rozpadła. To taka łagodna, zbawienna dyktatura. Nauczyliśmy się, żeby trzymać gębę na kłódkę, dopóki Dave nie stwierdzi, że naprawdę potrzebuje naszego wkładu. Myślimy, że on zrozumiał, że to sposób, aby utrzymać zespół szczęśliwy i czujący się grupą. On jest z natury wspaniałomyślną osobą, ale potrafi dać do zrozumienia, gdzie leży górna granica. Był kiedyś pieprzonym perkusistą! Dlatego, że był na tym tylnym siedzeniu, to wie, jak czulibyśmy się, gdyby nas źle traktowano.

Sam zainteresowany tak podsumował  wypowiedzi kolegów:

Wiem, że ostatecznie to moje nazwisko jest na wierzchu. Jednak wszyscy jesteśmy za coś odpowiedzialni, co sprawia, że to wszystko, kurwa, działa.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.