Corey Taylor: Nowy album Stone Sour będzie moim najlepszym od debiutu ze Slipknot

0

Niedawno informowaliśmy o postępach prac nad nowym materiałem Stone Sour. Teraz za sprawą słów lidera zespołu możemy potwierdzić, że ujrzy on światło dzienne latem tego roku za sprawą wytwórni „Roadrunner”. O albumie „Hydrograd” w programie ‘Rock Show’ opowiedział Corey Taylor:

Mogę zdradzić, że zaczęliśmy już wykańczać nowe utwory. Pracujemy jednego dnia nad jednym nagraniem. Na koniec dnia mamy ukończone 97%. Pierwszy raz w studio pojawiliśmy się 7. stycznia i mamy już 16 ukończonych utworów. Pozostały nam jeszcze 3. To niewiarygodne. Robiliśmy sobie przerwy jedynie, gdy było to naprawdę niezbędne. Proces tworzenia był cudowny, a całość brzmi rewelacyjnie.

Wszyscy mówią nam, że utwory są nie tylko dobre, ale też posiadają świetną energię, która pobudza do życia. Nie używaliśmy żadnych technicznych dodatków. To pieprzone oszustwo.

Nowy album został nagany w ‘Sphere Studios’ pod okiem Jay’a Rustona, który był odpowiedzialny m.in. za „House Of Gold&Bones” oraz „Burbank”.

Lider zespołu został zapytany także o datę wydania singla promującego nową płytę:

Mam nadzieję, że wkrótce. Wybraliśmy już utwór, którym chcemy się podzielić. Będzie to cięższy kawałek, ale także oryginalny. To jest właśnie najlepsze w tym albumie – utwory brzmią nie tylko ciężko, ale naturalnie. Ludzie naprawdę to polubią. Mamy przygotowanych 6 singli. I wiecie co? Mamy zamiar zaskoczyć fanów i patrzeć na ich reakcje. Jestem niesamowicie podekscytowany.

Wokalista opowiedział o brzmieniu albumu:

Nagranie jest świetne, bo składa się z wielu elementów. Ma ciężką energię z lat 80., punkowe, hard-rockowe wstawki. Jest tam nawet nuta jazzu i hip-hopu. Brzmi naprawdę ciekawie. To prawdopodobnie najlepsza rzecz jaką zrobiłem od debiutu ze Slipknot.

Po takiej zapowiedzi będziemy oczekiwać singla z jeszcze większą niecierpliwością.

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.