Cirith Ungol ma niespodziankę dla swoich fanów

0

Cirith Ungol to zespół kultowy w pewnych kręgach maniaków metalu a ci z pewnością mają powód do radości. Grupa nareszcie dała im porcję nowej muzyki i zaostrzyła apetyt na więcej.

Na razie fani Cirith Ungol mogą cieszyć się jednym nowym utworem – „Witch’s Game”. Został on skomponowany z myślą o nadchodzącym animowanym filmie „Planet Of Doom”.

Zespół komentuje:

Od kiedy ponownie zjednoczyliśmy siły w 2015 roku, zawsze padało pytanie, czy wydamy nowy materiał. Zawsze mieliśmy to w głowie i kiedy pojawiła się propozycja nagrania utworu, który pojawiłby się w tym niesamowitym filmie, zgodziliśmy się. Pracowaliśmy już nad utworami na nasz piąty album studyjny i była to doskonała okazja, aby zanurzyć nasze kopyta z powrotem w jeziorze ognia! Jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością zespołu i mamy nadzieję, że spodoba się wam ta próbka, którą przygotowywaliśmy w naszej tajnej kryjówce!

Cirith Ungol działał w latach 1972-1992, a następnie został reaktywowany w 2015 r. Na koncie ma cztery studyjne albumu. Ostatni – „Paradise Lost” – ukazał się w 1991 r. „Witch’s Game” to premierowe studyjne nagranie zespołu od 27 lat.

Utwór pojawi się w sprzedaży 5 października na 12-calowym winylu.

Jest też dostępny streaming „Witch’s Game”. Kawałka można odłuchać klikając tutaj

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/