Chuck Billy (Testament) opowiada o przesłuchaniu do Sepultury, w którym brał udział 20 lat temu

0

Jakiś czas temu portal Eonmusic przeprowadził wywiad z wokalistą Testamentu, Chuckiem Billym. Muzyk potwierdził, że rzeczywiście kandydował na gardłowego Sepultury w 1996 roku, kiedy to Max Cavalera opuścił formację:

Tak, w tym czasie byliśmy przed nagraniem „Demonic”, więc wypełniliśmy nasz kontrakt z Atlantic i musieliśmy szukać nowej wytwórni. Tak naprawdę wówczas zdałem sobie sprawę, że być może powinienem poszukać kapeli aktywnej, która wciąż zamierza koncertować i będę miał możliwość utrzymania się z niej. Poszedłem na przesłuchanie do Sepultury, ale na tym właściwie się skończyło. Przygotowałem trzy utwory, ‚Refuse / Resist, ‚Territory’ oraz własną wersję ‚Choke’. Oni wybrali jednak Derricka [Greena – przyp.red.]

Zapytany, czy dziwnym uczuciem byłoby występowanie na scenie z inną kapelą, Chuck odpowiedział:

Z pewnością, ale nie wiem, czy bym był do tego dobrze przygotowany. A gdyby zaproponowali mi współpracę? Nie wiem co bym powiedział, pewnie poprosiłbym o możliwość czasu na zastanowienie. Ale bardzo możliwe też, że podjąłbym decyzję pod wpływem chwili, coś w stylu: „Pieprzyć to! Nie mam nic do stracenia!”.

Rok temu w wywiadzie dla „The Jasta Show”, Andreas Kisser potwierdził, że Chuck rzeczywiście był przesłuchiwany przez Sepulturę. Muzyk przyznał także dlaczego ostatecznie nie doszło do współpracy:

Chuck nagrał wokal do ‚Choke’. Chcieliśmy, by kandydaci śpiewali własnie nowy numer…po prostu nie chcieliśmy mieć klona, który zaśpiewałby ‚Roots Bloodu Roots’ czy ‚Refuse / Resist’ identycznie jak w oryginale. Potrzebowaliśmy kogoś kto przyniesie nowe pomysły, kto sprowadzi Sepulturę na inną ścieżkę. A Chuck? Owszem, robił niesamowite wrażenie, gdyż śpiewał bardziej gardłowo. Jakiś czas temu ponownie wspólnie jamowaliśmy podczas Metal Allegiance w Los Angeles i zagraliśmy kilka rzeczy z repertuaru Sepultury. On jest naprawdę wspaniały, ale wiesz – to po prostu Chuck Billy z Testamentu, a my potrzebowaliśmy kogoś nowego.

Z fragmentem wspomnianych nagrań możecie zapoznać się poniżej:

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.