Christina Scabbia (Lacuna Coil) o sieciówkach sprzedających koszulki z logo rockowych gigantów

0

Dla każdego fana rocka koszulka z logo ulubionego zespołu wiąże się z pewnym sentymentem. Dlatego coraz więcej negatywnych komentarzy płynie w kierunku światowych sieciówek, które do swojej oferty dołączają kolejne akcesoria z grafikami najbardziej znanych rockowo-metalowych kapel. W rozmowie z Metal Hammer Magazine sprawę skomentowała wokalistka Lacuna Coil – Cristina Scabbia.

H&M ma w swojej ofercie koszulki Ramones, Slayera i Iron Maiden. Ludzie nawet nie wiedzą, co noszą, ale nie ma w tym nic złego. Mnie to nie przeszkadza. Nie myślę „O mój Boże, oni nie wiedzą, co noszą” albo „Iron Maiden sprzedało się rozdając prawa do swojego logo”.

Moim zdaniem to szansa na zwiększenie popularności metalu i zaprzestania klasyfikowania metali jako dziwaków. To tylko muzyka. Nie jest dla wszystkich, ale powinna być traktowana tak jak hip-hop – po prostu są różne gusta. Nie złoszczę się na ten proces. Wręcz przeciwnie. Myślę, że jeśli noszą te koszulki bez wiedzy o zespołach, to nawet zabawniejsze. 

Przypuszczam, że byłoby dziwnie pójść na black metalowy koncert w garniturze Armaniego, ale ostatecznie czemu nie?

Udostępnij to

O autorze

Jestem na tym pięknym etapie, kiedy każdego dnia poznaję coś nowego, co ubarwia moje życie. Z zamiłowaniem do klasycznego heavy metalu stopniowo poszerzam swoje horyzonty.