Chris Cornell (Soundgarden): Dzisiejsze dzieciaki chcą być bardziej jak Skrillex niż Nirvana

0

W wywiadzie dla stacji radiowej The Rock FM wokalista Soundgarden, Chris Cornell stwierdził, że sytuacja w środowisku muzycznym zmieniła się na tyle, że obecnie młodzi ludzie niekoniecznie chcą już zakładać nowych kapel. Chris wyjaśnia:

Myślę, że wielu ludzi przestawiło się na hip hop czy nawet muzykę elektroniczną, gdzie możesz nagrać album na laptopie, w swojej kawalerce. Technologia połączona z kilkoma naprawdę znanymi hip hopowymi artystami doprowadziła do sytuacji, w której dzieciaki piszące utwór lub nagrywające płytę nie myślą o gitarach, basie, perkusji czy wokalu. Nie ma czegoś w stylu: „Zabrzmijmy jak Nirvana.” One podążają raczej za czymś bardziej w kierunku hip hopu, rapu czy elektroniki. Zamiast Nirvany jest teraz Skirllex.

Cornell podkreśla jednak, że główne rzeczy, które pociągają w rocku, wciąż nie uległy zmianie:

To, co od samego początku towarzyszyło tej muzyce to coś w rodzaju prostoty muzyki z ulicy. Rock był głosem kogokolwiek, kto tego chciał, kto to czuł. Nie musiałeś być wykształcony muzycznie ani w żaden inny sposób, nie musiałeś pochodzić z wyższych sfer… Mogłeś być kimkolwiek i każdy mógł w tym uczestniczyć.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.