Chris Cornell popełnił samobójstwo

0

Dziś rano świat obiegła szokująca wiadomość. Muzyk niespodziewanie zmarł w wieku 52 lat. Oficjalne doniesienia głoszą, że przyczyną śmierci było samobójstwo.

Wokalista Soundgarden zmarł wczoraj wieczorem w pokoju hotelowym w MGM Grand w Detroit. Miało to miejsce kilka godzin po zakończeniu koncertu. Lekarz sądowy, po przeprowadzeniu wstępnej sekcji zwłok, stwierdził, że zgon nastąpił poprzez powieszenie. Dochodzenie w tej sprawie nadal trwa, a na końcowy raport z autopsji musimy poczekać. Z całego świata spływają kondolencje oraz wyrazy szacunku dla wielkiego muzyka. Gitarzysta Tom Morello, który grał  z Chrisem Cornellem w Audioslave, napisał na Instagramie:

Kocham Cię, bracie. Dziękuję za Twoją przyjaźń, humor, intelekt i Twój wyjątkowy, niepowtarzalny talent. Znajomość z Tobą, jako przyjacielem i kolegą z zespołu, była dla mnie zaszczytem. Jestem zrozpaczony i głęboko zasmucony, że odszedłeś, drogi przyjacielu, ale Twoja niepohamowana rockowa moc, delikatne, chwytliwe melodie i pamięć o Twoim uśmiechu zostaną z nami na zawsze. Twój piękny głos i wnętrze będą zawsze w moim sercu. Niech Bóg błogosławi Tobie i Twojej rodzinie.

Jeszcze niedawno muzycy Soundgarden wypowiadali się na temat przyszłego albumu, a dziś wokalista nie żyje. To z pewnością wielka strata dla całego muzycznego świata.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.