Judas Priest: Glenn Tipton rezygnuje z trasy koncertowej

0

Gdy wydawało się, że Judas Priest przeżywa drugą młodość i wszystko idzie po myśli zespołu, artyści wystosowali dramatyczne oświadczenie. Gitarzysta i filar grupy od ponad 40 lat, Glenn Tipton, nie jest w stanie dalej kontynuować kariery ze względu na postępującą chorobę Parkinsona. To wszystko na parę tygodni przed wydaniem nowego albumu „Firepower” oraz rozpoczęciem światowej trasy koncertowej, która uwzględni także Polskę.

GLENN TIPTON/JUDAS PRIEST Z DIAGNOZĄ PARKINSONA:
Dziesięć lat temu u Glenna zdiagnozowano wczesne stadium Parkinsona – od tego czasu aż do teraz Glenn żył tak jak wspaniały heavymetalowy gitarzysta, którym zawsze był, utrzymując standardy jakości i wykonawstwa, które są niezwykle ważne.

Teraz Glenn może wykonywać niektóre utwory Priest, które są mniej wymagające, ale ze względu na postępującą naturę Parkinsona, chce was poinformować, że nie będzie już koncertować –

Oddany metalowemu duchowi mówiącemu że ‚przedstawienie musi trwać’, Glenn poprosił, by na scenie zastąpił go Andy Sneap

„Chcę, by wszyscy wiedzieli, że to istotne, że trasa Judas Priest się odbędzie i że nie odchodzę z zespołu – po prostu moja rola się zmieniła.
Nie przekreślam szansy wyjścia na scenę gdy będę się czuł gotowy! W pewnym momencie w niedalekiej przyszłości naprawdę chcę znów zobaczyć tych wszystkich metalowych szaleńców”

Rob, Richie, Ian i Scott mają to do powiedzenia:

„Mieliśmy szczęście obserwować determinację Glenna i niezachwiane poświęcenie przez lata, pokazującego swoją pasję i wiarę poprzez pisanie, nagrywanie i granie z Priest – to prawdziwy metalowy bohater!
Nie jesteśmy zaskoczeni naleganiem Glenna, by dokończyć trasę Firepower i dzięki Andy’emu życzenie Glenna stanie się prawdą –
Tak jak powiedział Glenn, także nie możemy się doczekać, aż dołączy do nas na trasie w którymkolwiek miejscu….
Kochamy cię Glenn!”

GLENN TIPTON/JUDAS PRIEST DIAGNOSED WITH PARKINSONS:Ten years ago Glenn was diagnosed to have the onset of the early…

Opublikowany przez Judas Priest na 12 lutego 2018

Judas Priest wraz z Megadeth zagra w Polsce 13 czerwca. Tutaj znajdziecie info odnośnie cen biletów i miejsca.

Udostępnij to

O autorze

Fanka mocnych brzmień spod znaku Księżyca, czyli wszelkiej maści zespołów z wokalem kobiecym. Eksploratorka damskiego rocka i metalu. Zainteresowana muzyką, blogowaniem i podróżami.