Charlie Benante: „For All Kings” może być ostatnią płytą Anthrax”

0

W niedawnym wywiadzie dla EonMusic perkusista Anthrax, Charlie Benante powiedział, że ostatni album jego zespołu, „For All Kings” z lutego bieżącego roku, może okazać się ich ostatnim. Muzyk stwierdził, że grupie może zabraknąć inspiracji, aby stworzyć następcę najnowszego krążka:

Jedyne co mogę ci powiedzieć, to że nie wiem nawet, czy wydamy następną płytę. To może się okazać nasz ostatni krążek. Chciałbym raczej skończyć na wysokim poziomie.

Charlie został więc zapytany, czy oznaczałoby to koniec dla Anthrax:

Nie powiedziałem, że doszliśmy do takiego wniosku. Po prostu wspomniałem, że to może być nasz ostatni krążek. Tak właśnie czuję.

Perkusista odniósł się potem do sportowej analogii:

Jeśli konkretna drużyna sportowa ma w danej chwili najlepszy skład, to często wraca na przyszły rok i wielu z tych wspaniałych graczy brakuje – po prostu nie są już w formie. Nie twierdzę, że zabraknie kogoś z nas, ale być może zabraknie nam inspiracji.

Jak na razie zespół jest świeżo po wydaniu „For All Kings” i miejmy nadzieję, że panowie jeszcze zmienią zdanie. O ich formie na żywo będziemy się mogli przekonać już wkrótce, 3 lipca, w związku z Wrocławskim koncertem Iron Maiden, które supportowane jest właśnie przez Anthrax.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.