Charlie Benante (Anthrax) ostro o internetowych hejterach

0

Kilka dni temu portal MusicFrenzy.net przeprowadził wywiad z Charlesem Benante, perkusistą i współzałożycielem zespołu Anthrax. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat mediów społecznościowych, więc komentarze na temat internetowych hejterów były nieuniknione. Jak widać pytanie bardzo uaktywniło muzyka, przeczytajcie zatem jego stanowisko o natrętnych komentatorach:

Zauważyłem, że w dzisiejszych czasach internetowi komentatorzy czują, że mogą wypowiadać się o wszystkim i automatycznie stają się krytykami, oczywiście bez żadnego wykształcenia. Po prostu…wiesz, kilka dni temu Tool grało w San Francisco, a ja na chwilę wszedłem na portal informacyjny. Popełniłem ogromny błąd, gdyż przewinąłem stronę na sam dół i trafiłem na komentarze. Nawet sobie kurwa nie wyobrażasz ile było tam negatywnych wpisów tego typu: „Pierdolić tych gości! Ile można grać to samo…?”.

Są to ludzie, którzy nigdy nie osiągnęli nic w życiu, a już na pewno w muzyce. Oni po prostu czują potrzebę, by wyrazić publicznie swoją opinię i skomentować jak bardzo czegoś nienawidzą. Ale to w jaki sposób…Jak już kiedyś powiedziałem, szkoda, że nie można odwrócić ról. Niektórzy z nas z chęcią poszliby wraz z takimi osobami do pracy i komentowali ich każdy dzień.

To po prostu mnie denerwuje, bo nikt nie bierze pod uwagę ile czasu i wysiłku pochłania tworzenie czegoś takiego jak muzyka. Serio irytujące jest słuchanie, czy oglądanie komentarzy, dlatego już ich nie czytam. Pieprzyć to! Nie obchodzi mnie czy to pozytywny komentarz, czy negatywny. Unikam ich wszystkich, gdyż…ktoś komentuje dajmy na to: „Ehh, nie czuję tego”. No okej, tylko co możemy zrobić, żebyś to poczuł?

Długo oczekiwany album Anthraxu pt. „For All Kings” ukaże się już 26 lutego nakładem Nuclear Blast. Poniżej możecie posłuchać utworu ‚Evil Twin’, który promuje wydawnictwo. Już wkrótce możecie się spodziewać jego recenzji na łamach naszego portalu.

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.