Bruce Dickinson (Iron Maiden) chce kupić polski odrzutowiec

0
Frontman Iron Maiden wie co dobre – na targach lotniczych we Francji spodobał mu się „kieszonkowy odrzutowiec” polskiej produkcji. Wokalista heavyrockowej kapeli może być jednym z pierwszych nabywców powstającej na Dolnym Śląsku maszyny.
Podczas Airshow Le Bourget – największych targów lotniczych na świecie Bruce tak skomentował polski odrzutowiec o nazwie Flaris:
Przechodziłem obok, zobaczyłem to i powiedziałem „wow”. Jestem zainteresowany samolotami tego typu. To naprawdę świetna maszyna.
Na razie Flaris jest w fazie testów. Producentem samolotu jest firma Metal-Master (nazwa pasuje dla firmy zaopatrującej muzyków w odrzutowce;). Jednak firma już zapewnia, że wokalista Iron Maiden jest chętny by kupić kilka sztuk maszyny. Muzyk i producenci odrzutowca planują też kooperację w sprzedaży Flarisów w Wielkiej Brytanii.
Flaris
Dla fanów Iron Maiden taka informacja z pewnością nie jest dużym zaskoczeniem. Bruce znany jest ze swojej miłości do samolotów, która często ujawnia się w tekstach i grafikach Ironów i z którą do czynienia miał nawet Eddie na okładce do singla Aces High. Dodatkowo, Bruce często podczas tras koncertowych sam siada za sterami samolotu i jest również współwłaścicielem firmy Cardiff Aviation, która zajmuje się serwisowaniem samolotów pasażerskich.
Dańel – dzięki za cynk!
Udostępnij to

O autorze

potworzbagien

Co tu dużo mówić, kocham muzykę. Od Mety przez Rudego po System i Mansona. Uwielbiam odnajdywać perełki wśród młodych zespołów takich jak Avatar czy Reignwolf, wielką miłością pałam również do naszych rodzimych Kabanosów. Zaraz będzie ciemno!